Zamknij

Prawie jedna akcja dziennie. Ile pracy mieli strażacy z gminy Gąbin?

17.55, 24.01.2023 . Aktualizacja: 17.56, 24.01.2023
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku opublikowała statystyki wyjazdów jednostek OSP z terenu Powiatu Płockiego. Tak samo jak w ubiegłych latach najwięcej wezwań mieli strażacy z OSP Gąbin. W ubiegłym roku interweniowali 355 razy. Statystycznie to niespełna jedna akcja dziennie. Ilość interwencji, które podejmowali plasuje jednostkę z Gąbina na 18 miejscu w województwie mazowieckim. Ile pracy mieli pozostali druhowie z gminy Gąbin? 

Na drugim miejscu w powiecie płockim znaleźli się strażacy z OSP Dobrzyków. W minionym roku wyjeżdżali 170 razy. Pozostałe jednostki podejmowały następującą ilość interwencji: OSP Nowy Kamień - 42, OSP Topólno - 17, OSP Troszyn Polski - 13, OSP Grabie Polskie - 5, OSP Czermno - 1, OSP Lipińskie - 1, OSP Strzemeszno - 0. 

Wszystkim strażakom należą się słowa uznania za ich codzienną, społeczną pracę. Oprócz udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych druhowie podejmują w swoich środowiskach wiele wartościowych inicjatyw ukierunkowanych na rozwój kultury, bezpieczeństwa i integracji lokalnych społeczności. 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%