Zamknij

Majówka na sportowo, patriotycznie i strażacko - zaproszenie

09:10, 27.04.2022 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin wraz z komitetem organizacyjnym zaprasza na obchody świąt państwowych w dniach 2-3 maja. Pierwszego dnia uroczystości - 2 maja odbędzie się Bieg Pzełajowy POLSKA BIEGA. Kolejnego dnia - 3 maja będziemy świętować Rocznicę Uchwalenia Konstytucji oraz Dzień Strażaka. 

  • 2 maja (poniedziałek) o godzinie 12 na starówce w Gąbinie rozpocznie się Bieg Flagi. Uczestnicy przejdą w okolice domku myśliwskiego skąd wystartują na gąbiński stadion. Organziatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Bieg nie będzie wyścigiem. Liczy się dobra zabawa i radość z życia w wolnej Polsce. Mile widziane będą biało-czerwone flagi, które towarzyszyć będą poczas biegu. 
  • 3 maja uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 w gąbińskim kościele gdzie zostanie odprawiona Msza Święta i intencji Ojczyzny, Straży Pożarnych i pokoju na świecie. Po Mszy Świętej uczestnicy przyjdą pod pomnik głaz Józefa Piłsudskiego, a następnie na gąbińską starówkę gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny - Solidarni z Ukrainą. W programie występy artystyczne, pokazy strażackie, animacje dla dzieci, dmuchańce, wata cukrowa oraz wiele innych, ciekawych elementów. 

Organizatorem części artystycznej festynu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie. 

źródło: UMiG Gąbin

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%