Zamknij
REKLAMA

Harpun patroluje Jezioro Zdworskie. W niedzielę nastąpiło oficjalne przekazanie.

10:54, 29.06.2021 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

W niedzielę 27 czerwca podczas Mistrzostw Koła Wędkarskiego PZW nr 106 ESOX w Gąbinie oficjalnie przekazano łódź patrolową, która służyć będzie Społecznej Straży Rybackiej. Łódź pozyskał Samorząd Miasta i Gminy Gąbin przy ogromnym zaangażowaniu wędkarzy. Miasto i Gmina Gąbin przekazało ją na potrzeby SSR, która sprawuje pieczę nad Jeziorem Zdworskim walcząc z kłusownictwem i dbając o ekologię. 

Łódź pierwotnie służyła w Policji. Gdy udało się ją pozyskać, wędkarze wzięli sprawy w swoje ręce i przystąpili do odnawiania i generalnego remontu łajby. Efekt jest niesamowity. Społeczna praca wędkarzy i ich determinacja dały wspaniałe efekty. Łódź posiada kabinę, dzięki której patrole mogą odbywać się podczas niskich temperatur powietrza. Jednostkę napędza silnik o mocy 90 koni mechanicznych.

Oprócz patroli i usuwania sieci kłusowników łódź może być wykorzystywana także podczas akcji ratowniczych czy poszukiwawczych. W szeregach Społecznej Straży Rybackiej działającej przy gąbińskim Kole jest 12 strażników. Wśród nich większość posiada uprawnienia sternika motorowodnego. 

To nie koniec działań Społecznej Straży Rybackiej z Gąbina. Obecnie trwa kolejny projekt, którego efekty już wkrótce będzie można podziwiać. Wszystko po to aby Jezioro Zdworskie było coraz bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. 

[ZT]51658[/ZT]

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%