Zamknij
REKLAMA

Praktyczny paraliż płockiego sanepidu. Zdiagnozowano ognisko.

11:45, 29.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. portalplock.pl
REKLAMA

Kilkanaście zakażeń, kolejne osoby w kwarantannie i na zwolnieniach lekarskich. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku została praktycznie sparaliżowana.

To już nie jest opóźnienie pracy. To niemal kompletny paraliż płockiego sanepidu. 

- 12 osób ma wynik dodatni, 22 są w kwarantannie, a 11 na zwolnieniu lekarskim - przekazał nam lek. med. Romuald Ostrowski, Powiatowy Inspektor Sanitarny. - Praktycznie stoimy. Wszystko idzie bardzo powoli. Mamy duże zaległości, bo nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego obrobić. Starostwo przysłało nam teraz dwoje młodych ludzi do pomocy, ale trzeba ich wszystkiego nauczyć. Ludzie nas wyzywają i ja ich rozumiem, ale ja też nie mam kim pracować. 

Dyrektor potwierdza, że sytuacje, w których osoby dostają decyzję o kwarantannie czy wyniku testu po kilku dniach się zdarzają. Po prostu: nie ma komu pracować. Jak mówi dyrektor, przeszkolenie pracowników też trwa.

- To nie tak, że można kogoś posadzić i on już wszystko robi. Ja dziś cały dzień dzwonię i uczę ich zbierania wywiadu, jak to robić, jak liczyć. Trzeba mieć wiedzę merytoryczną-epidemiczną. Bo inaczej się nie da da pracować - mówi Ostrowski. 

źródło: portalplock.pl 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%