Zamknij

Jest pełna kwota na lek dla Zosi! Dostanie go najpóźniej za miesiąc.

19:11, 16.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock
REKLAMA

Tym razem to już pewne. Damian Paczwa, tata Zosi, poinformował że pieniądze ze zbiórki dla Zosi zostały już przewalutowane na dolary i mówiąc krótko: wystarczy na zakup Zolgensma i opłacanie 6% dla fundacji Siepomaga. 

Zbiórka zaczęła się 10 kwietnia, a w tym momencie na pasku jest ponad 8,9 mln złotych. 94% tej kwoty jest przeznaczone bezpośrednio na leczenie Zosi - zakup leku Zolgensma. Lek podrożał od początku zbiórki, a w dodatku jego cena jest zależna od kursu dolara, a amerykańska waluta ostatnio znów zaczęła drożeć. 

- Przewalutowaliśmy resztę pieniędzy. Wystarczyło. Mamy pełną kwotę na wdrożenie terapii genowej. Chciałbym wszystkim podziękować, bo to wasza zasługa - poinformował Damian Paczwa, tata Zosi w krótkiej transmisji wideo. 

Procedury więc ruszają. Zosia musi jeszcze przejść chociażby badanie na obecność przeciwciał wirusa - to kwalifikacja do podania leku. Zgodę na import leku musi wyrazić minister zdrowia, a Zolgensma musi dotrzeć do Lublina. Jak przekazał nam tata Zosi, podanie jest zaplanowane dość szybko - lek ma zostać podany do 19 listopada. 

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz