Zamknij

Strażacy ze Szczawina oficjalnie odebrali nowy wóz.

14:27, 11.09.2020 | J.Z
Skomentuj fot. OSP Szczawin Kościelny
REKLAMA

6 września w Szczawinie Kościelnym odbyło się poświecenie i przekazanie „Nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie Kościelnym”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Szczawinie Kościelnym. Po mszy z udziałem zaproszonych gości oraz Pocztów Sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy nastąpił uroczysty przemarsz na plac przed strażą gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Na placu strażackim mł. bryg. Piotr Czerwiński powitał zaproszonych gości. Następnie, Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie st. bryg. Romanowi Kossobudzkiemu został złożony meldunek przez kpt. Tomasza Borkowskiego o gotowości pododdziałów do uroczystości strażackiej. Po złożonym meldunku, odczytany został Akt przekazania samochodu pożarniczego dla OSP w Szczawinie Kościelnym. Po odczytaniu aktu st. bryg. Roman Kossobudzki, Tomasz Kominek, Roman Wojciechowski, Wójt Barbara Stępniak przekazali na ręce Naczelnika Daniela Kaczmarka kluczyki i dokumenty do nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Naczelnik poprosił ks. proboszcza Jarosława Romana Kłosowskiego o poświęcenie samochodu strażackiego. Po poświęceniu, Naczelnik podziękował i powiedział, że zadba oto, aby samochód strażacki zawsze był gotowy do wyjazdu. Komendant Gminny w krótkim wystąpieniu podkreślił, iż otrzymany samochód jest efektem starań wielu osób i instytucji oraz wyraził w imieniu druhów wdzięczność i serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego pozyskania.

źródło: OSP Szczawin Kościelny

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz