Zamknij
REKLAMA

Łącznik do obwodnicy otwarty!

16:25, 05.03.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

5 marca otworzono łącznik do obwodnicy Gąbina, którym bezpośrednio z ulicy Rogatki Gostynińskie można wjechać na nowy przebieg drogi wojewódzkiej 577 (obwodnicą Gąbina). Mieszkańcy Gąbina mogą już korzystać z nowej przeprawy drogowej co znacznie skróci wyjazd z miasta. 

Na budowę łącznika Miasto i Gmina Gąbin pozyskało dwa dofinansowania, które w całości pokryły koszty budowy. Prace budowlane dofinansowała strona rządowa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz samorząd Województwa Mazowieckiego. Otrzymanie dofinansowań było możliwe dzięki dobrej współpracy i uzyskaniu wysokiej oceny w programach finansowania. 

Łącznik budowany był na przełomie listopada i grudnia. Po zakończeniu prac budowlanych przystąpiono do odbiorów technicznych obiektu, montażu znaków i malowania pasów. Rozciągnięte w czasie procedury budowlane nie pozwalały korzystać z nowo wybudowanego łącznika.

Dzięki staraniom Burmistrza Krzysztrofa Jadczaka, udało się wynegocjować z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich czasową zmianę organizacji ruchu na odcinku wybudowanej obwodnicy. Nowy projekt organizacyjny, sfinansowany z budżetu Miasta i Gminy Gąbin, umożliwił szybsze włączenie łącznika do lokalnej sieci dróg. Takie działanie znacząco poprawiło nie tylko komfort kierowców ale również bezpieczeństwo lokalnej społeczności(zwłaszcza w przypadku sytuacji kryzysowych, czy dojazdu pojazdów ratowniczych) - czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Gąbin

Obecnie obwodnica jest otwarta w części. Udostępnienie do użytku odcinka od ulicy Wspólnej do Warszawskiej nastąpi po wydaniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji o pozwolenie na użytkowanie.

Głównym inwestorem jest Województwo Mazowieckie – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Opracowanie W. Olszewski - UMiG Gąbin/korekta terazGabin.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz