Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
13:50, 26.11.2021
Mieszkanka Słubic - Izabela Bogiel walczy z poważnym nowotworem piersi. Jest w trakcie specjalistycznego leczenia, które daje jej szansę na wyzdrowienie. Aby było ono kontynuowane potrzeba środków finansowych. Mąż Izabeli jest strażakiem w OSP Słubice. Wielekrotnie spieszył na ratunek mieszkańcom. Teraz sam w imieniu żony prosi o wsparcie. Nie zawiedźmy! Pomóżmy mieszkańcom sąsiedniej gminy. 
08:53, 17.11.2021
15 listopada miało miejsce przekazanie kolejnej promesy na dofinansowanie gminnych inwestycji ze środków rządowych. Uroczystego przekazania na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin oraz Przewodniczącego Rady Gminy dokonał Minister Aktywów Państwowych Maciej Małecki. Spotkanie odbyło się w zrewitalizowanej kamienicy - siedzibie TMZG oraz gąbińskiego muzeum. Oprócz promesy dla Miasta i Gminy Gąbin wręczono również czek dla Związku Gmin Regionu Płockiego na zakup niskoemisyjnego taboru na potrzeby transportu publicznego. 
08:16, 17.11.2021
W minionym tygodniu w warszawskiej siedzibie MSCDN odbyła się uroczystość wręczania czeków dla laureatów konkursu "Opiekun stypendysty roku 2020/2021. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego odebrała nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Czermnie - Izabela Kaźmierczak. Jest to już druga nagroda nauczycielki z Czermna jako najlepszego opiekuna ucznia, który otrzymał stypendium. 
18:12, 07.11.2021
Koło Gospodyń Wiejskich wraz z mieszkańcami gminy Gąbin i Łąck wzięło udział w wycieczce w ramach programu "Mazowsze Moje Mazowsze". Pierwszym punktem wycieczki było Europejskie Centrum im. Fryderyka Chopina w Sannikach gdzie uczestnicy wyjazdu poznali wiele faktów związanych z Fryderykiem Chopinem oraz jego bliskimi. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego wspaniali przewodnicy przybliżyli opis wydarzeń i heroiczną 63 dniową walkę jaką stoczyli żołnierze AK i ludność cywilna.
3
15:01, 04.11.2021
2 listopada w zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Stary Rynek w Gąbinie odbyło się uroczyste wręczenie promesy na dofinansowanie modernizację infrastruktury drogowej w ramach programu Polski Ład. Kwota ponad 6,5 mln złotych, która zasili konto Miasta i Gminy Gąbin będzie wykorzystana na przebudowę i modernizację wielu dróg na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Promesę Burmistrzowi Miasta i Gminy Gąbin i Przewodniczącemu Rady wręczał Minister Maciej Małecki. 
20:35, 26.10.2021
Znany przez wielu z nas Paweł Stanios - nauczyciel i misjonarz w Peru ma pewną propozycję, która ma pomóc w edukacji dzieci w odległych miejscach dżungli i jednocześnie dać nam możliwość poznania historii codziennego życia, które go otacza. Skierował do czytelników naszego portalu krótki list. Zobaczcie sami. 
17:31, 25.10.2021
Dziś ogłoszono wyniki pierwszej edycji naboru wniosków Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród wielu samorządów, które uzyskały dofinansowanie jest również samorząd Miasta i Gminy Gąbin na czele z Burmistrzem Krzysztofem Jadczakiem. Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi do gminy Gąbin trafi ponad 6,5 mln złotych dofinansowania na budowę i przebudowę dróg gminnych. 
11:54, 21.10.2021
Spodziewasz się dziecka? Jesteś w ciąży? Ta oferta jest wprost dla Ciebie. Zaklad Opieki Zdrowotnej SANUS w Słubicach zaprasza przyszłych rodziców do Szkoły Rodzenia. Wszystko w trosce o potrzeby wszystkich opiekunów przygotowujących się do przyjścia na świat potomstwa. W Szkole Rodzenia prowadzone są zajęcia zarówno dla pań przygotowujących się do porodu siłami natury, jak i tych rodzących przez cesarskie cięcie. 
10:34, 18.10.2021
W minioną sobotę odbyło się pierwsze spotkanie organizowane przez OSP w Topólnie w ramach projektu "Inwestycja w młodzież- inwestycja w bezpieczną przyszłość" finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniu, podczas którego przekazywano zasady udzielania pierwszej pomocy wzięły udział dzieci i młodzież 
10:36, 06.10.2021
1 października w Szkole Podstawowej na płockim osiedlu Radziwie odbyła się promocja albumu Jana Waćkowskiego i Tomasza Miecznika "Wisła Niepokorna". Album przedstawia wydarzenia związane z powodzią 1982 i 2010 roku. 
07:59, 04.10.2021
W Gąbinie trwa kurs udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zorganizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin „By pomoc przyszła na czas. Szkolenie dla mieszkańców z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia” dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i samorząd Miasta i Gminy Gąbin.
3
15:09, 01.10.2021
Cała Polska kojarzy Gąbin z ogromną wieżą, która runęła na początku lat 90-tych. W tym samym czasie wzniesiono mniejszą, która przez lata była wykorzystywana do przesyłania sygnału ze studia centralnego Programu I Polskiego Radia do radiostacji. Zapewniała również służbową łączność telefoniczną radiostacji z Warszawą. Każdy z okolicznych mieszkańców niemal każdego dnia podziwiał stalową konstrukcję z anteną, która górowała nad lasem w Konstantynowie. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że wieża została zburzona. Symbol konstantynowskiego centrum radiowego został usunięty. 
3
17:05, 20.09.2021
20 września rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zgłoszonych projektów jest inicjatywa budowy 1000 metrów ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej na terenie Nowego Grabia. Zgodnie z dołączonym kosztorysem koszt inwestycji ma wynosić milion złotych. 
12:27, 15.09.2021
Przedstawiciele samorządów oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z trzech powiatów spotkali się 13 września 2021 r. w Gąbinie w celu podpisania umów na dofinansowanie utylizacji azbestu, termomodernizację i zakup sprzętu w ramach projektów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uroczyste złożenie podpisów pod umowami odbyło się w sali OSP w Gąbinie.
12:14, 15.09.2021
Wójt Gminy Łąck zaprasza na Festyn Zakończenie Lata #SzczepimySię z KGW, który odbędzie się 18 września w godzinach od 12 do 20. W programie wiele atrakcji - kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła, występy zespołów: Dzieci Płocka, Aleksandra Paczkowska z zespołem oraz gwiazda wieczoru - Zespół QUEST. Szczegóły na plakacie.