Zamknij
REKLAMA
14:54, 09.04.2021
Z początkiem marca ruszyły prace ziemne związane z budową odwodnienia na ?Osiedlu Pisarzy? w Gąbinie. Inwestycja ma na celu odprowadzenie nadmiaru wody, powstałej zwłaszcza w czasie ulewnych deszczy, burz oraz podczas roztopów. Wody opadowe sprowadzone zostaną systemem kanalizacji grawitacyjnej z terenu utwardzonego do najniżej położonego punktu i odprowadzone systemem kanalizacji ciśnieniowej do miejsca zrzutu.
5
09:57, 11.03.2021
Tradycja półpościa w polskiej tradycji już zanika. Tego dnia młodzi mieszkańcy wiosek robili różne psikusy i tłukli butelki i garnki wszędzie tam, gdzie mieszkała panna na wydanie. W miejscowości Kamień znajdującej się w gminie Gąbin tradycja ta nie zanika. Każdego roku na przystanku autobusowym i w jego okolicy można zobaczyć różne przedmioty i sprzęty wyniesione z gospodarstw. Podobnie było w tym roku. Jednak akcji na taką skalę jeszcze chyba w Kamieniu nie było. Zobaczcie sami. 
13:10, 10.03.2021
Związany z Gąbinem - Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik stanął na najwyższym stopniu podium w plebiscycie Samorządowiec Roku organizowanym przez Portal Samorządowy, wyprzedzając pozostałych włodarzy polskich województw. Zaszczytny tytuł marszałek naszego województwa otrzymał już po raz trzeci. 
11:57, 06.03.2021
28 lutego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyżewie zakończył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Podczas zajęć druhowie i mieszkańcy Czyżewa zdobyli wiedzę i umiejętności dzięki którym będą potrafili udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Realizacja kursu była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Orlen w ramach programu "Zdrowie dla Płocka". 
6
16:13, 03.03.2021
Rada Miasta i Gminy Gąbin podczas posiedzenia w dniu 29 stycznia podjęła uchwałę dotyczącą stawek za odbiór odpadów z posesji znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Radni uchwalili nowe stawki dla nieruchomości zamieszkałych. 
16:32, 02.03.2021
W związku ze spadkiem poziomu wód na rzece Wiśle na terenie powiatu płockiego Starosta Płocki odwołał alarm przeciwpowodziowy dla Miasta i Gminy Gąbin i Wyszogród oraz gmin Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów. Nadal obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. 
13:40, 27.02.2021
Woda w Wiśle systematycznie opada. Sytuacja wydaje się stabilizować. W Wyszogrodzie poziom wody opadł poniżej stanu ostrzegawczego. W Kępie Polskiej wodowskazy wskazują poziom poniżej 500 cm, a więc poniżej stanu alarmowego.
13:34, 26.02.2021
Na Wiśle cały czas pracują lodołamacze. Jak informują Wody Polskie, maszyny przebijają się w górę rzeki w stronę Dobrzykowa, gdzie ciągu ostatnich 12 godzin przybyło 12 cm wody osiągając poziom 477 cm. Kolejne lodołamacze czyszczą utworzoną wcześniej rynnę, która spławia krę do Włocławka. Dobrą informacją jest to, że woda w Kępie Polskiej i Wyszogrodzie zaczęła opadać. W Wyszogrodzie opadła poniżej stanu alarmowego. 
09:30, 22.02.2021
Strażacy z OSP w Topólnie w ramach kontroli sytuacji na Wiśle prowadzą działania patrolowe z lotu ptaka. Obserwują koryto rzeki dronem, który jest na ich wyposażeniu. Podczas jednego z patroli wykonali kilka zdjęć i film. Skuta lodem Wisła robi wrażenie i jednocześnie stwarza bardzo duże zagrożenie powodziowe. 
10:10, 18.02.2021
17 lutego Wiktoria Szymczak przeszła bardzo długą i trudną operację. Zabieg to spełnienie marzeń dziewczynki i szansa na normalne życie. W akcję pomocową dla Wiktorii włączył się cały region. Dziś jest już po wszystkim - przed Wiktorią rehabilitacja i dochodzenie do sprawności. 
11:54, 15.02.2021
Wody Polskie w swoim komunikacie poinformowały, że ze względu na niekorzystne warunki lodołamacze nie wypłyną do akcji. Kontynuacja działań lodołamania ma być kontynuowana w najbliższą środę.
10:19, 13.02.2021
Ze względu na ustąpienie mrozu, na Wisłę wypłynie dziś sześć lodołamaczy. Specjaliści obserwując prognozy pogody i modele Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej potwierdzili możliwość spływu kry. Jeśli sprzyjająca temperatura się utrzyma, lodołamanie może trwać nawet trzy tygodnie. 
3
13:26, 12.02.2021
Rada Miasta i Gminy Gąbin podjęła uchwałę dotyczącą zachowania integralności województwa mazowieckiego. Jest to odzew na zapowiadany podział Mazowsza przez władze centralne. Uchwałę intencyjną radni podjęli podczas posiedzenia w dniu 12 lutego. Gościem specjalnym sesji był Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, który przedstawił informacje dotyczące rządowego pomysłu. 
10:51, 12.02.2021
Sytuacja na Wiśle nie napawa optymizmem. W Płocku woda powoli opada, jednak odcinek w górę rzeki stwarza coraz większe zagrożenie. Wodowskaz w Kępie Polskiej wskazuje coraz wyższe poziomy wody. Wszystko za przyczyną zatoru lodowego. Służby cały czas monitorują sytuację. W Kępie Polskiej wzmacniane są wały. 
4
19:47, 09.02.2021
Bardzo niebezpieczna sytuacja występuje na Wiśle. W Płocku woda przekroczyła znacznie stany alarmowe. Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Wszystko za sprawą zatoru lodowego, który powstał w okolicy miejscowości Popłacin. Woda wystąpiła z koryta zalewając bulwary przy ulicy Rybaki oraz posesje przy ulicy Gmury na płockich Borowiczkach.