Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
14:10, 18.05.2020
Cały region włączył się zbiórkę pomocową dla małej Zosi chorej na SMA. Konieczne jest zebranie 10 milionów złotych aby kupić ratujący życie lek. Oprócz zbiórki na portalu siepomaga.pl zbierane są plastikowe korki. Dochód z ich sprzedazy zasili konto Zosi.
10:56, 14.05.2020
Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku informuje o wystąpieniu tymczasowego ograniczenia w ruchu drogowym na drodze powiatowej z Gąbina do Nowego Kamienia. Jest to spowodowane prowadzonym remontem wymienionej drogi, a konkretnie przebudową przepustu na ulicy Trakt Kamiński.
15:38, 13.05.2020
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny poinformował o dziewiątym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie mu podległym. 
15:06, 13.05.2020
Cały region od jakiegoś czasu angażuje się w pomoc małej Zosi, która choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). W sieci cały czas trwa zbiórka pieniędzy na zakup leku ratującego życie. Potrzeba aż 10 milionów. Oprócz tego rozpoczęto zbiórkę plastikowych nakrętek. Dochód z ich przekazania zasili konto akcji pomocowej. Akcja zbierania nakrętek na dobre rozpoczęła się również w gminie Gąbin.
14:05, 07.05.2020
Tragiczne wydarzenia rozegrały się w Czyżewie (gmina Sanniki). W studni znaleziono ciało dziecka w stanie rozkładu. Do tragicznego znaleziska doszło 5 maja. Jak podaje portal gostynin24.pl, kilkanaście dni wcześniej na jednej z posesji zmarła młoda obywatelka Urkainy. Prawdopodobną przyczyną śmierci była znaczna utrata krwi z okolic dróg rodnych. 
14:12, 05.05.2020
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków ogłosił listę beneficjentów, którzy otrzymali dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budownale przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Łączna kwota dotacji to ponad 15 mln złotych. Na liście dotacji znalazła się Parafia Dobrzyków, która wnioskowała o środki na wzmocnienie ścian zabytkowej świątyni.
17:04, 04.05.2020
Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło budowę trzech obwodnic w województwie mazowieckim. Na liście jest inwestycja w Łącku w powiecie płockim, planowana w ciągu drogi krajowej nr 60. Wspomniane inwestycje, o łącznej długości ok. 18 km, dotyczą także Skaryszewa i Zwolenia (region radomski). Powstaną one w ramach Programu budowy 100 obwodnic w Polsce na lata 2020-2030. Obwodnica Łącka będzie miała ok. 3 km. Ominie istniejącą zabudowę prawdopodobnie po północno?zachodniej stronie obecnego przebiegu DK60, docelowy przebieg trasy zostanie jednak określony w decyzji środowiskowej. - Obwodnica Łącka poprawi warunki ruchu na drodze krajowej nr 60, która stanowi obecnie alternatywną, północną obwodnicę aglomeracji warszawskiej, wykorzystywaną do ruchu dalekobieżnego pomiędzy drogą ekspresową S8 i autostradą A2 - zapowiada Ministerstwo Infrastruktury. Pierwszym etapem inwestycji będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej, co jest planowane w pierwszej połowie 2023 r. Realizacja zadania jest przewidziana w latach 2026 ? 2028. Przypomnijmy, że rząd planuje budowę 100 obwodnic w Polsce, w województwie mazowieckim powstanie dziewięć. Będą to obwodnice: Ciechanowa, Lipska, Łącka, Ostrołęki, Pułtuska, Siedlec, Skaryszewa, Sokołowa Podlaskiego i Zwolenia. Mają to być trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych. Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na ok. 28 mld zł. Inwestycje mają być finansowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Budową zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
15:05, 04.05.2020
Kuria Diecezjalna Płocka ogłosiła nominacje proboszczowskie. Wszystkie zmiany obowiązywać będą od 1 lipca. Oprócz jednej - parafii pw. Świętego Mikołaja w Gąbinie. W przypadku gąbińskiej parafii nowy proboszcz zaczął swoją posługę z dniem dzisiejszym tj. 4 maja 2020 roku.
14:01, 01.05.2020
30 kwietnia w kościele parafialnym w Gąbinie odbyła się uroczystość pogrzebowa Księdza Proboszcza Andrzeja Świderskiego. Mszy Świętej przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. W uroczystości wzięli udział księża i parafianie. Uroczystość ze względów trwającej epidemii miała ograniczoną formułę. Była jednak bardzo wzruszająca i wyjątkowa ponieważ od wielu lat nie żegnano w taki sposób urzędującego proboszcza.
10:27, 01.05.2020
Strażacy z OSP w Czyżewie wzbogacili się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Stan aut, którymi do tej pory dysponowali strażacy dawał wiele do życzenia. Nowy wóz to Renault, który mieści prawie trzy tony środków gaśniczych i całą gamę sprzętu ratowniczego. Pojazd do tej pory służył w Państwowej Straży Pożarnej. Oficjalnego przekazania dokonał Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP - Jarosław Nowosielski. 
21:26, 30.04.2020
30 kwietnia około godziny 7 rano w miejscowości Władysławów (gm. Łąck) doszło do pożaru budynków gospodarczych. Ogniem objęty był także budynek, w którym hodowano kurczaki. Na miejscu pracowali strażacy z Płocka, Łącka, Korzenia i Gąbina.
20:32, 25.04.2020
24 kwietnia o godzinie 23:05 zmarł Ksiądz Kanonik Doktor Andrzej Feliks Świderski - Proboszcz Parafii Gąbin. Diecezja Płocka oraz Parafia Gąbin wydały komunikaty dotyczące terminy uroczystości pogrzebowych oraz innych nabożeństw, które odbędą się w intencji duszy Księdza Proboszcza. Ze względu na epidemię koronawirusa wydano specjalne zalecenia dla wiernych i księży chcących wziąć udział w uroczystościach.
1
23:54, 24.04.2020
24 kwietnia po godzinie 23 zmarł Ksiądz Andrzej Świderski - proboszcz parafii Gąbin od 2018 roku. Ksiądz Andrzej był niezwykle ciepłą osobą. Parafianom na długo zostaną w pamięci Jego mądre słowa głoszone podczas kazań i uroczystości gminnych. Dziś gdy wypełniła się Wola Boża, niezwykłego sensu nabierają słowa wypowiedziane przez Księdza Proboszcza podczas homilii w Dzień Zaduszny w kaplicy cmentarnej.
23:17, 22.04.2020
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku wpadli na niecodzienny pomysł, by wspomóc zwierzęta płockiego ZOO. Zakupili 120 biletów, a bilety przekazali na ręce dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Płocku.
15:22, 22.04.2020
Susza coraz bardziej daje się we znaki. Problem z wodą dotyka terenów w całej Polsce. Docierają do nas informacje o wysychaniu studni głębinowych, które od lat znajdują się na terenie gospodarstw gminy Gąbin. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który odpowiada za utrzymanie wodociągów wydał specjalny komunikat.