Zamknij

Rowerowe miasteczko w gąbińskiej podstawówce.

19.19, 07.12.2022 . Aktualizacja: 19.25, 07.12.2022
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Stowarzyszenie Lampas działające na rzecz edukacji i kultury przy Szkole Podstawowej w Gąbinie otrzymało grant w ramach III edycji programu "Zdrowie dla Płocka" realizowanego przez Fundację ORLEN. Dzięki dofinansowaniu, na terenie szkoły powstanie miasteczko rowerowe. 

Projekt pt. Zdrowie na Kółkach napisany przez Marlenę Kowalską, Katarzynę Pankowską i Aleksandrę Dobrzeniak został wysoko oceniony przez komisję programu. Celem projektu jest propagowanie profilaktyki zdrwotnej w obszarze aktywności związanej z bezpieczną i świadomą jazdą na rowerze. 

- Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, chcemy wprowadzić na naszym terenie innowację, jaką jest „Miasteczko rowerowe”, by od najmłodszych lat uczyć bezpiecznych i zdrowych nawyków jazdy na rowerze. Projekt odpowiada na potrzeby dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1- 4. W związku ze zwiększającym się ruchem rowerowym oraz potrzebą aktywności dzieci i młodzieży widzimy konieczność zorganizowania miejsca, które zapewni edukację, sport i rozrywkę - mówią realizatorki projektu. 


foto: Fundacja Orlen, pixabay.com

źródło: Stowarzyszenie Lampas 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%