Zamknij

sobota, 11.01, godz. szczegółowy opis w artykule

Od 11.01.2020 do 11.01.2020

Hala Sportowa w Gąbinie, Sala OSP Gąbin

Bilety: Wstęp wolny

12 stycznia po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świętecznej Pomocy. W tym roku środki zebrane podczas finału zostaną przekazane na zakup sprzętu do dziecięcej medycyny zabiegowej. Orkiestrowe granie dotrze także do Gąbina. Nie zabraknie wydarzeń sportowych i koncertów. 

Wydarzenia związane z 28 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczną się w Gąbinie już w sobotę 11 stycznia. W hali sportowej odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz klub sportowy MUKS Beinternactive Gąbin. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00 i wezmą w nim udział zawodnicy z całego regionu. Zapisy przed rozpoczęciem turnieju. 

Kolejny wydarzeniem sportowym będzie VII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków. Wydarzenie rozpocznie się w dzień Finału o godzinie 8:30 w hali sportowej. Organizatorem rozgrywek jest Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin i Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

Od samego rana 12 stycznia, na ulicach Gąbina będzie kwestować czterdziestu wolonontariuszy. W tym roku szefową gąbińskiego sztabu jest Anna Charłusz. Sztab działa przy Szkole Podstawowej w Gąbinie, a swoją siedzibę będzie miał w kamienicy przy ulicy Stary Rynek 6.

W godzinach od 10 do 14 przy napisie "I love Gąbin" będzie można zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym wielbłądem. 

O godzinie 16:45 w sali OSP Gąbin rozpocznie się koncert. Organizator - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie przygotował dla uczestników wośp-owej imprezy szereg atrakcji. W programie występ Orkiestry Dętej OSP Gąbin, zespołów tanecznych z MGOK w Gąbinie, zespołu RanDevu, licytacja gadżetów, występ grup ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie i zespołu Voyager Music. Planowane zakończenie koncertu o godzinie 20:00.