Zamknij

Będą światła przy szkole Podstawowej. Rada Powiatu zabezpieczyła środki.

19:16, 27.01.2021 | J.Z
Skomentuj fot. screen google view street
REKLAMA

27 stycznia podczas obrad Rady Powiatu Płockiego zabezpieczono środki finansowe na modernizację przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Gąbinie. Przy kompleksie placówek zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. To rozwiązanie znacznie poprawi bezpieczeństwo uczniów i wszystkich korzystających z budynków. 

Inicjatywa modernizacji przejścia dla pieszych i zmiany organizacji ruchu na terenie kompleksu szkolnego powstała w marcu 2019 roku. Wtedy to Radny Powiatu Płockiego Waldemar Zawadzki i Radny Miasta i Gminy Gąbin Jakub Ziółkowski spotkali się z dyrektorami placówek i przekazali pismo z wystąpieniem do Starosty Płockiego. Pod pismem podpisywali się rodzice dzieci uczęszczających do szkół, przedszkola i żłobka. Pisma popierające przedsięwzięcie wystosowali również dyrektorzy. 

[ZT]43027[/ZT]

Po zebraniu podpisów Radny Zawadzki złożył zebrane podpisy i pisma wraz ze swoją interpelacją podczas posiedzenia Rady Powiatu Płockiego. Starostwo Powiatowe w Płocku, które jest organem decyzyjnym w tej sprawie bardzo poważnie podeszło do sprawy. W lipcu 2019 roku odbyła się wizja lokalna, w której wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Płocku, Powiatowego Zarządu Dróg, Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz przedstawiciele wnioskodawców.

[ZT]47464[/ZT]

W nowym roku szkolnym 2019/2020 na terenie kompleksu placówek wprowadzono nową organizację ruchu, zamontowano lustro ułatwiające wyjazd i utworzono miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. 

Sprawa zainstalowania sygnalizacji świetlnej nieco dłużej przeciągała się w czasie. W celu jak najszybszego zabezpieczenia środków finansowych i realizacji zadania kilkukrotnie interweniował Radny Waldemar Zawadzki w swoich interpelacjach. W dniu 27 stycznia Rada Powiatu Płockiego podczas posiedzenia zabezpieczyła środki finansowe konieczne do powstania tej inwestycji. Inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo dzieci, rodziców i wszystkich korzystających z budynków kompleksu szkolnego. Jak widać, dla samorządów bezpieczeństwo na drogach jest bardzo ważne.

[ZT]48237[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GąbiniakGąbiniak

3 1

Tak szybko trzeba artykuł, żeby sie dopisać do sukcesu. Wystarczył post Pana Zawadzkiego, a nie trąbienie o swoim podpisie. O dołku już było tyle razy, każdfy kto tam był został sfotografowany, więc jest nowy temat, ha ha. 22:09, 27.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%