Zamknij
REKLAMA

Wyróżnienia dla młodych gitarzystów z Gąbina.

15:08, 09.02.2020 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj
fot. SM Gąbin

3 lutego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie odbyła się dziewiąta edycja Małego Festiwalu Gitarowego. W konkursie udział wzięli uczniowie z: Warszawy, Łodzi, Olsztyna, Płocka, Skierniewic, Dywit, Łowicza, Pruszkowa, Brzezin, Sierpca, Grodziska Mazowieckiego, Gąbina, Zduńskiej Woli i Siennej. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 46 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności w dwóch grupach wiekowych. Młodzi gitarzyści wykonywali program złożony z dwóch utworów dowolnych o zróżnicowanym charakterze, prezentowany w całości z pamięci.

Grę uczniów oceniało jury w składzie: Ryszard Bałauszko – przewodniczący (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie, Dariusz Wiączek (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku),  Eugeniusz Zaremba (Państwowa Szkoła Muzyczna I  i II st. w Sochaczewie).

Duży sukces w konkursie uzyskali uczniowie klasy gitary Krystyny Panek. Liliana Michalak uzyskała wyróżnienie II stopnia w grupie I. Zagrała na gitarze Wiosenne marzenie M. Drożdżowskiego i Allegretto F. Carulliego. Dawid Ryfa uzyskał wyróżnienie II stopnia w grupie II. Wykonał Preludium bałtyckie Z. Woźnego i Etiudę F. Sora. Wykonawców nagrodzono dyplomami uczestnictwa z wyróżnieniem I, II, III stopnia oraz upominkami, ufundowanymi przez firmę Interton Classic.

Równolegle do przesłuchań festiwalowych odbywała się prezentacja gitar firmy Interton Classic, dzięki czemu wielu uczniów i rodziców miało okazję zapoznać się z bogatą ofertą instrumentów i akcesoriów muzycznych.

Po przesłuchaniach odbyły się warsztaty gitarowe pod kierunkiem prof. Ryszarda Bałauszko z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

źródło: SM Gąbin

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone