Zamknij
REKLAMA

Tymek i Marcel zrobili kibicom niezły prezent. Tym razem podbili Węgry.

12:41, 24.12.2019 | J.Z
Skomentuj fot. arch. prywatne braci Jóźwiak
REKLAMA

Od 18 do 21 grudnia w węgierskim mieści Gyor odbyły się zawody XIII SCITEC GYÕR. Impreza odbywająca się na basenie olimpijskim, skupiła 134 kluby pływackie z 21 państw świata. Węgry od zawsze są potęgą światowego pływania, więc walka na tych zawodach była nie lada wyzwaniem dla Marcela i Tymka - mieszkańców gminy Gąbin, którzy wzięli udział w tej imprezie. 

Udziałem w zawodach na Węgrzech, bracia zakończyli sezon startowy. Ich wyniki można uznać za świetny, gwiazdkowy prezent dla wszystkich dopingujących kibiców. 

Po serii udanych startów na arenie krajowej, Tymek miał  możliwość sprawdzenia swoich sił, stając do rywalizacji z rówieśnikami  z innych państw. Mimo niezwykle wysokiego poziomu pływania Tymek nie zawiódł, zdobywając w swojej kategorii wiekowej łącznie 8 medali na 8 startów. Pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium na dystansach 50m, 100m i 200m stylem motylkowym, 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Poziom imprezy był tak wysoki, że prawie za każdym razem aby wygrać, Tymek musiał wypływać najlepsze czasy w historii Polski 11 latków. Tym samym powiększył swój dorobek o trzy nowe rekordy: 1:10.43 na 100m stylem grzbietowym, 1:06.65 na 100m stylem motylkowym oraz 32.97sek na 50m stylem grzbietowym. Tymoteusz kończy sezon 2019 z ośmioma Najlepszymi Wynikami w historii Polski 11-latków.

Dwa lata młodszy Marcel (2010), startował w kategorii jedenastolatków, czyli z o dwa lata starszymi rywalami. Marcel dzielnie walczył poprawiając swoje rekordy życiowe na 50 m stylem dowolnym i motylkowym oraz na 100m stylem grzbietowym.

To była najważniejsza impreza w tym roku, do której Tymek i Marcel przygotowywali się cały sezon. Teraz przed nimi zasłużony odpoczynek.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz