Zamknij

Derby zakończone remisem. Obie drużyny dały z siebie wszystko. [zdjęcia]

09:22, 22.10.2019 Jakub Ziółkowski Aktualizacja: 13:21, 23.10.2019
Skomentuj

19 października na stadionie w Gąbinie odbyły się gminne derby płockiej ligi okręgowej, w których Błękitni Gąbin podjęli drużynę z sąsiedniej miejscowości - Unię Czermno. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Do końca pierwszej połowy meczu Błękitni prowadzili 2 do 0. W drugiej połowie goście zaczęli odrabiać straty.

Obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko. Pierwsza bramka dla Błękitnych wpadła po dośrodkowaniu Macieja Piotrowskiego z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od zawodnika Unii i wpadła w bramkę.  Drugi gol został zdobyty kilka minut później przez Macieja Chyżyńskiego. Piłka w pięknym stylu wleciała w okienko bramki.

W drugiej części meczu Unici mocniej zaatakowali przeciwników. Bramkę na 2-1 zdobył Damian Sztendor z rzutu karnego po faulu gospodarzy. Dalszą część spotkania goście kontynuowali bez kompletu zawodników po czerwonej kartce za drugi faul. Kolejną bramkę dla drużyny gości strzelił Hubert Kłys. Mimo wielu starań piłkarzy, spotkanie zakończyło się remisem 2 do 2.