Zamknij

Jakie ćwiczenia możesz wykonywać na street workout?

09:17, 17.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:17, 17.01.2023

Trening street workout zyskuje coraz większą popularność wśród sportowców i amatorów na całym świecie. Jak rozpocząć przygodę z tą aktywnością? Trenować podciągnięcia? Jaką technikę wybrać? Na początku pojawia się wiele pytań dotyczących tego sportu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie ćwiczenia możesz wykonywać na street workout.

Początek przygody ze street workout

O tym, jakie będą twoje początki, decyduje przede wszystkim to, czym aktualnie się zajmujesz i czy na co dzień masz do czynienia z aktywnością fizyczną. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia to musisz zacząć od wprowadzania do swojej codziennej rutyny niewielkich aktywności fizycznych. Pamiętaj, aby zaczynać od małych kroczków i nie przeciążać organizmu. Na początku wykonuj ćwiczenia, które pomogą Ci wzmocnić ciało i przygotują je do bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Powinieneś pamiętać przede wszystkim o wzmocnieniu brzucha i pleców. Dużo przydatnych ćwiczeń znajdziesz np. na stronie: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-street_workout. Pamiętaj o tym, aby każdy trening rozpoczynać od rozgrzewki - skup się przede wszystkim na takich elementach jak barki i stawy łokciowe. Większość ćwiczeń wykonywana jest przy użyciu kończyn górnych, dlatego to właśnie one potrzebują więcej uwagi.

Wykonuj pompki

Pompka to pierwsze ćwiczenie, które przygotowuje do bardziej wymagających ćwiczeń street workout. Ćwiczenie to pomaga wzmocnić mięśnie głębokie oraz wspomaga pracę nad stabilizacją centralną - poprzez rotację miednicy. W street workout wykonuje się zazwyczaj trzy podstawowe rodzaje pompek, które różnią się od siebie stopniem trudności, są to: pompka klasyczna, pompka szeroka oraz diamond push ups. Pompka klasyczna rozpoczyna się od planku - wówczas należy mieć zrotowaną miednicę, spięte pośladki i złączone stopy. Dłonie powinny być ustawione na wysokości barków z palcami skierowanymi do przodu. W stawie łokciowym wykonuje się rotację wewnętrzną - w której zgięcie powinno być skierowane bardziej w przód, niż na boki. Dopiero po poprawnym ustawieniu sylwetki można wykonać ruch, w trakcie którego łokcie kieruje się w tył - wzdłuż ciała. W pompce szerokiej ustawienie tułowia jest takie samo jak w pompce klasycznej, natomiast dłonie powinny być ustawione trochę szerzej niż barki. W trakcie ruchu łokcie należy prowadzić w tył - pod kątem 45 stopni, a przy ruchu powrotnym mocno spinać mięśnie core. Najtrudniejszym rodzajem popek jest diamond push ups. Podczas tego ćwiczenia sylwetka powinna być ustawiona tak samo, jak w przypadku poprzednich ćwiczeń, jednak dłonie należy ustawić w taki sposób, aby ich środek znajdował się na wysokości środka klatki piersiowej. Podczas wykonywania ruchu łokcie prowadzi się wzdłuż ciała, maksymalnie do tyłu - tak, aby włókna na barkach mogły rozciągać się w naturalnej płaszczyźnie.

Ćwicz podciągnięcia

Oprócz pompek bardzo istotne jest także podciąganie, jednak z tym ćwiczeniem występuje zazwyczaj najwięcej problemów. Można wykonywać je korzystając z pomocy drugiej osoby, która będzie asekurowała nas z tyłu. Osoba asekurująca może trzymać nas za stopy - w momencie kiedy będziemy się podciągać, jednak ruch powrotny należy wykonywać samodzielnie - w jak najwolniejszym tempie. Podczas wykonywania ćwiczeń może przydać się także guma do podciągnięć. Taka guma posiada różne poziomy oporu, dzięki czemu można łatwo dostosować ją do aktualnej formy. Innym sposobem jest wykonywanie podciągnięć z wyskoku, a następnie powolne schodzenie w dół.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%