Zamknij
REKLAMA

Inwentaryzacja źródeł ciepła w gminie Gąbin.

12:09, 09.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Na podstawie uchwały Nr 115/20 Sejmiku Województwa Mazowieckiego przyjętej w dniu 8 września 2020 r. w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim, w których zostały przekroczone poziomy dopuszczalne i docelowe substancji w powietrzu Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin zaprasza do składania ankiet dotyczących inwentaryzacji źródeł ciepła.

- Na gminę nałożono obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji wszystkich źródeł ciepła. W ankiecie  znajdziecie Państwo dane adresowe dotyczące budynku, obecnie używanych źródeł ciepła, rodzaju i ilości zużytych paliw oraz dane dotyczące sposobu przygotowania ciepłej wody.

Rzetelnie wypełnione ankiety wraz z podpisaną klauzulą informacyjną należy dotarczyć do Urzędu Miasta i Gminy Gąbin w następujący sposób: 

  • przesłanie pocztą na adres ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin;
  • przesłanie skanu drogą mailową na adres: [email protected];
  • przekazanie poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą epuap: /umiggabin/skrytka;
  • osobiście do Urzędu Miasta i Gminy Gąbin (wyznaczona skrzynka podawcza w urzędzie z napisem: „Źródła ciepła”)

Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe. Pozyskane dane posłużą do przygotowania bazy danych o źródłach ciepła wykorzystywanych przez właścicieli nieruchomości na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Poddane inwentaryzacji muszą być wszystkie źródła ciepła zarówno te, które są wykorzystywane w domach jedno/wielorodzinnych, w budynkach mieszkalno-usługowych, usługowych, produkcyjnych, przemysłowych, użyteczności publicznej oraz gospodarczych itp.

Do wypełnienia ankiety będą potrzebne:

  • Informacje z tabliczki znamionowej znajdującej się na źródle ciepła
  • Instrukcja obsługi źródła ciepła.

Uwaga:

W lokalach lub budynkach, których użytkownicy nie złożyli ankiety inwentaryzacyjnej, zostanie uznane zgodnie z programem, że ich ogrzewanie następuje z wykorzystaniem źródeł pozaklasowych, tzw. „kopciuchów”.

Uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego nakazuje przeprowadzanie kontroli źródeł ciepła wobec powyższego w pierwszej kolejności do kontroli zostaną wytypowane budynki dla których nie złożono ankiety.

Zgodnie z przyjętym przez Radnych Województwa Mazowieckiego nowym Programem Ochrony Powietrza obowiązkiem mieszkańców będzie informowanie gminy o wymianie źródeł ciepła, zakaz stosowania dmuchaw czy też przestrzeganie ograniczeń i zakazów zawartych w uchwale antysmogowej.

Do pobrania:

ankieta-inwentaryzacja-zrodel-ciepla-v2.pdf224.43 KB08/10/2020, 13:00

klauzula-inofrmacyjna-ankieta-inwentaryzacja-zrodel-ciepla-v2.pdf177.31 KB08/10/2020,

źródło: UMiG Gąbin

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

GabiniankaGabinianka

0 0

Gdzie uzyskac deklarację nie każdy ma w domu drukarkę? 11:00, 12.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

super eco super eco

1 0

ludzie nam będą nakazywać tylko czym gdzie a postawią w Konstantynowie największą spalarnie w Polsce robią z nas *%#)!& będziemy umierać na nowotwory, będą wpisywać covid a rafineria będzie wmawiać że jest czyste powietrze
19:10, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel1961Obywatel1961

1 0

Czy akcja donoszenia na siebie, że się ma kopciucha, który już stracił tabliczkę znamionową lub jest samoróbką, oraz że się nie ma do niego instrukcji trwa do jakiegoś określonego dnia ostatecznego ?! Skoro zabroniono używać spalinowych pił, kos i innych narzędzi które napędzane są produktami z Naszego dobrodzieja Orlenu, który sponsoruje Nam codziennie chmury wszelkiego koloru i zapachu. Mam wrażenie, że ktoś chce zniszczyć do reszty nasz rodzimy przemysł węglowy i rafineryjny wmawiając nam, że to wszystko Nasza wina bo mamy w domach komunistyczne kopciuchy i nie stać Nas na nowoczesne pice, które trzeba wymieniać co pięć lat ! Pozdrawiam wszystkich 'miłośników' tradycyjnego ogrzewania domów, bo sezon grzewczy zbliża się nieodwołalnie !!! 22:36, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz