Zamknij
REKLAMA

Kto stoi za alarmami bombowymi w czasie zeszłorocznych matur? RMF FM dotarło do ustaleń śledczych.

15:23, 13.05.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Rok temu maturzyści podchodzili do egzaminu dojrzałości także w niezwykłych warunkach. Do szkół na terenie powiatu płockiego dotarły informacje o podłożeniu materiałów wybuchowych. Niepokojąca wiadomość dotarła także do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Reporterzy RMF FM dotarli do ustaleń śledczych, które wskazują, że za sprawą fałszywych alarmów stoją rosyjskie specsłużby.

Rok temu maile z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych na terenie szkoły dotarły do prawie 700 placówek w całym kraju. W poniedziałek 6 maja 2019 roku taką informację dostała szkoła w Gąbinie, a dzień później podobne informacje trafiły także do 15 szkół w Płocku, m.in. Zespołu Szkół nr 5, Jagiellonki, III Liceum Ogólnokształcącego czy Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie. 

Policyjni pirotechnicy przeszukali każdy budynek. Nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego. Reporterzy RMF FM dotarli do ustaleń polskich śledczych badających sprawę. 

- Za serią fałszywych alarmów bombowych podczas zeszłorocznych egzaminów maturalnych stoją rosyjskie specsłużby - informuje RMF FM wskazując na ustalenia śledczych. 

Jak opisuje RMF, śledczy szczegółowo przeanalizowali połączenia internetowe, a ustalenia wskazują właśnie na Rosję, a konkretnie serwery w Sankt-Peterersburgu. Serwery już w przeszłości miały być stosowane "do rozsyłania różnych treści, które miały wywołać zamieszanie w różnych częściach świata". Za treściami ma stać GRU - rosyjski wywiad wojskowy. Powstało kilka szablonów treści, które wykorzystano na rosyjskich kontach. Moderatorzy mieli zachęcać internautów do wysyłania treści do polskich szkół. Resztę zrobili nieświadomi internauci lub automatyczne konta - tak mieli ustalić śledczy. 

[ZT]44596[/ZT]

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%