Zamknij
REKLAMA

Dzieci wróciły do Przedszkoli i Żłobków. Jak w gminie Gąbin?

15:08, 11.05.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Zgodnie z rządowymi ustaleniami, od 6 maja możliwe było otwarcie przedszkoli i żłobków. Ostateczna decyzja miała należeć jednak do samorządów, które prowadzą te placówki. Rząd dał również rodzicom mozliwość przedłużenia zasiłku opiekuńczego do 24 maja. Jak sytuacja wygląda w gminie Gąbin? Które instytucje zostały otworzone?

Podjęcie decyzji o otwarciu przedszkoli i żłobków poprzedzone było jednak przeprowadzeniem rozeznania wśród rodziców. Miało ono na celu ustalenie ilości dzieci, które ewentualnie wrócą od 11 maja pod opiekę nauczycieli i opiekunów zatrudnianych przez Miasto i Gminę Gąbin. Głównym kryterium było zatrudnienie obojga rodziców i brak możliwości zapewnienia dzieciom opieki. 

Z informacji jakie pozyskaliśmy wynika, że nie został otwarty żaden punkt przedszkolny działający przy szkołach w Nowym Grabiu, Nowym Kamieniu, Borkach i Czermnie. Przedszkole w Dobrzykowie również pozostało zamknięte.

Dzieci wróciły do Przedszkola w Gąbinie. Rodzice zadeklarowali uczęszczanie do placówki 34 dzieci. Dziś w przedszkolu obecnych było 17 dzieci. Żłobki, które funkcjonują na terenie Miasta i Gminy Gąbin zostały otwarte. Tylko czworo rodziców, których dzieci uczęszczają do żłobka w Nowym Grabiu zdecydowało się posłać dzieci. W Gąbinie liczba dzieci wynosiła 12. 

Placówki, które zostały otwarte dla dzieci wprowadziły specjalny reżim sanitarny zgodny z wytycznymi rekomendowanymi przez Rząd. 

Co ze szkołami?

Póki co pozostają zamknięte. Dziś podczas konferencji prasowej, przedstawiciele Rządu mówili, że wkróce zostaną podane szczegółowe informacje na ten temat.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%