Zamknij

Miłośnicy koni z Gąbina na uroczystościach w Warszawie.

13:16, 15.11.2019 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj
foto. A. Żabka

11 listopada w Warszawie odbyła się parada powozów konnych zorganizowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na to wyjątkowe wydarzenie przyjechało 15 zabytkowych zaprzęgów. Wśród uczestników była silna reprezentacja miłośników koni z Gąbina. 

Powozy przejechały przez Łazienki Królewskie, gdzie żołnierze złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Następnie zaprzęgi udały się na Krakowskie Przedmieście aby przeniesć mieszkańców Warszawy w okres lat dwudziestych ubiegłego stulecia. 

Mieszkańcy naszego miasta jechali kolejno powozem Victoria, którym powoził Leszek Fortuński wraz z Wojciechem Jankowskim oraz powozem Lando powożynym przez Jarosława Wrońskiego i Andrzeja Żabkę. Rolę dam odegrały Karolina Fortuńska, Karolina Jankowska oraz Aleksandra Szabert. Rola dżentelmenów przypadła Grzegorzowi Matusiakowi, Andrzejowi Kubisiakowi, Markowi Kowalczykowi i Jerzemu Grzeli. Udział mieszkańców Gąbina w centralnych obchodach Święta Niepodległości był możliwy dzięki Krzysztofowi Szusterowi, który połączył ludzi konną pasją w jedną całość. 

tekst: Karolina Jankowska/korekta - terazGabin.pl

REKLAMA
(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone