Wiadomości

Debatowali o bezpieczeństwie w gminie Gąbin.

13 czerwca w odnowionym budynku dawnego Sądu Grodzkiego w Gąbinie odbyła się debata na temat bezpieczeńśtwa w gminie Gąbin. Spotkanie zorganizowała Komenda Miejska Policji w Płocku i Komisariat Policji w Gąbinie. 

Brak komentarzy
|
17 czerwca 2019
Wypadek lotniczy w Płocku. W akcji strażacy z Gąbina. [zdjęcia]

15 i 16 czerwca w Płocku miały odbywać się pokazy lotnicze zorganizowane w ramach Płockiego Pikniku Lotniczego. Około godziny 11 podczas jednego z pokazów nad Wisłą samolot runął do wody. Maszyna zatonęła wraz z pilotem. Do akcji ruszyły natychmiast zabezpieczające imprezę służby. Pod wodę zeszli płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej. 

Brak komentarzy
|
16 czerwca 2019
Błękitni rozjechali Wisłę Nowy Duninów. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał.

W miniony weekend Błękitni Gąbin rozegrali mecz z Wisłą Nowy Duninów. Wynik meczu był niecodzienny ponieważ Błękitni wygrali aż 9 do 0. Mimo wielu straconych bramek przez zawodników z Duninowa zasługują na brawa ponieważ mimo pewnego spadku do B klasy zawsze stają do walki i walczą do ostatniego gwizdka. 

Brak komentarzy
|
14 czerwca 2019
Szykują się podwyżki cen odpadów. I to znaczne…

Prawdopodobnie od 1 lipca ceny za odbiór odpadów znacznie wzrosną. Wszystko za sprawą drastycznych podwyżek cen opłat narzucanych przez Rząd. Problem podwyżki cen odpadów występuję w całym kraju. Wszystko odczują mieszkańcy w swoich domowych budżetach. 

4 komentarze
|
14 czerwca 2019
Za tydzień w Gąbinie odbędzie się Rajd Rowerowy. Organizatorzy serdecznie zapraszają…

23 czerwca o godzinie 14 z gąbińskiej starówki wyruszy Wakacyjny Świętojański Rajd Rowerowy. Rajdy rowerowe w Gąbinie na stałe wpisały się do kalendarza imprez. Tym razem trasa rajdu liczyła będzie 35 kilometrów. Zapisy przyjmowane będą od godziny 13:20. 

Brak komentarzy
|
14 czerwca 2019
Kilkoro radnych chciało odwołać przewodniczącego. Odbyło się głosowanie.

Podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Gąbin, która odbyła się 12 czerwca głosowano nad odwołaniem Przewodniczącego Edwarda Wilgockiego. Po ogłoszeniu wyników głosowania okazało się, że Radny Wilgocki pozostaje na swoim stanowisku. 

Brak komentarzy
|
14 czerwca 2019
Dla nich jazda rowerem to coś więcej. To chęć pomocy niepełnosprawnym…

Gąbiński Klub Rowerowy Gąbin Team zrealizował projekt, w ramach którego zakupiono trzy rehabilitacyjne rowery dla osób niepełnosprawnych. Na ten cel rowerzyści pozyskali około 25 tysięcy złotych z Lokalnej Grupy Działania Aktywni Razem działającej w Gąbinie. Dzięki zakupowi rowerów, niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy i okolic będą mogli pokonywać trasy rowerowe jednocześnie się rehabilitując. 

Brak komentarzy
|
12 czerwca 2019
Tymek Jóźwiak z Jordanowa najlepszym pływakiem wśród 11 latków. Jego brat również odnosi sukcesy. [zdjęcia]

Tymoteusz i Marcel Jóźwiak w miniony weekend zaliczyli bardzo udane starty w zawodach pływackich. W sobotę wzięli udział w finale zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" organizowanych na pływalni olimpijskiej w Warszawie. W niedzielę wystartowali w finale zawodów o Puchar Solnego Miasta w Wieliczce. Podczas zawodów osiągnęli bardzo dobre wyniki. 

Brak komentarzy
|
11 czerwca 2019
Zaginęła mieszkanka Gąbina. Jest chora. Trwają poszukiwania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie prowadzą poszukiwania za chorą na Alzheimera mieszkanką Gąbina - Anną Chętkowską. Kobieta ma około 80 lat i w dniu dzisiejszym wyszła z domu w nieznanym kierunku. Zaginiona była charakterystycznie ubrana - w białą, cienką bluzkę oraz spódnicę koloru czerwonego z szarą obramówką na dole. Kobieta prawdopodobnie nie wie gdzie jest i ma trudności z orientacją w terenie. 

Brak komentarzy
|
10 czerwca 2019
Biblioteka Miejsko-Gminna już w nowej siedzibie.

Od 10 czerwca, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do nowej siedziby przy ulicy Kościuszki (odnowiony budynek dawnego Sądu Grodzkiego). Nowa siedziba otwarta jest w godzinach 9-17 za wyjątkiem czwartku kiedy można z niej korzystać od 7:30 do 15. Sprawne przeniesienie księgozbioru możliwe było dzięki ciężkiej pracy wielu osób. Efekt zaangażowania jest bardzo dobry. 

Brak komentarzy
|
10 czerwca 2019
Debata o bezpieczeństwa w gminie Gąbin. – zaproszenie

Komendant Miejski Policji w Płocku zaprasza mieszkańców gminy Gąbin na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 14 w Sali Kameralnej Sądu Grodzkiego przy ulicy Płockiej w Gąbinie. 

Brak komentarzy
|
7 czerwca 2019
Tylko na terazGabin.pl. Nagranie niedzielnej parady motocyklowej z lotu ptaka.

W minioną niedzielę przez gminę Gąbin przejechała wielka parada motocyklowa. Strażacy z Topólna nagrali przejazd dronem, który jest na ich wyposażeniu. Zapraszam do obejrzenia nagrania robiącego ogromne wrażenie. Dopiero widać jak duża ilość motocykli przyjechała na paradę. Serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Topólno za przekazanie nagrania. 

Brak komentarzy
|
5 czerwca 2019
Kobieta nie dawała znaku życia. Na pomoc ruszyły służby. [zdjęcia]

3 czerwca około godziny 12:15 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do jednego z bloków przy ulicy Kościuszki w Gąbinie. Służby zaalarmowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, których podopieczna od dłuższego czasu nie dawała znaku życia. 

Brak komentarzy
|
4 czerwca 2019
Wypadek w centrum Gąbina. Ranna kobieta. [zdjęcia]

3 czerwca około godziny 10:10 w centrum Gąbina rozległ się potworny huk. Wszystko za sprawą zderzenia samochodu ciężarowego i dwóch osobówek. Na pomoc uczestnikom zdarzenia pospieszyli świadkowie i pracownicy Urzędu Gminy. Huk słyszeli również strażacy, którzy powiadomili wszystkie służby i sami udali się na miejsce dwoma zastępami na miejsce zdarzenia. 

1 komentarz
|
4 czerwca 2019
Błękitni Gąbin z awansem do Ligi Okręgowej. Na kilka spotkań przed końcem rundy.

W minioną sobotę Błękitni Gąbin podjęli drużynę Mazowia Słubice. Podopieczni Dawida Dubielaka potrzebowali trzech punktów aby zapewnić sobie awans do Ligi Okręgowej. Od początku meczy było widać w ekipie gości ogromną mobilizację ponieważ Mazowia dalej walczy o ligowy byt w A klasie. Błękitni nie dali za wygraną i rozgromili drużynę gości aż 6 do 0. 

Brak komentarzy
|
4 czerwca 2019
„Równi w sporcie, równi w życiu”. Olimpiada integracyjna w gąbińśkim Zespole Szkół. [zdjęcia]

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyła się Powiatowa Olimpiada Integracyjna, to bardzo duże przedsięwzięcie skierowane do dzieci młodzieży Powiatu Płockiego i Powiatu Gostynińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Brak komentarzy
|
4 czerwca 2019

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress