Wiadomości

Nadal występują problemy z prądem. Kiedy wszystko wróci do normy?

Po czwartkowej wichurze nadal występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. W wielu miejscach nie ma wszystkich faz, a w kilku miejscach energii nie ma wcale. Dziś około godziny 13 dystrybutor Energa Operator na swojej stronie podawał, że utrudnienia potrwają do godziny 19. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na terenie Gąbina doszło do poważnej awarii transformatora. Energa na swojej stronie podaje, że przerwa w dostawie prądu może potrwać do godziny 13 w sobotę 23 czerwca. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Zwiększono środki na obwodnicę Gąbina. Budowa do końca października 2019r.

4 kwietnia otworzono koperty z ofertami na obwodnicę Gąbina. Niestety proponowane przez firmy kwoty znacznie przewyższały środki, które Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zaplanował na budowę. Przetarg unieważniono i ogłoszono kolejny. Otwarcie ofert nastąpiło 24 maja. Nowa oferta opiewa na kwotę 45 255 854 zł. Jednocześnie wydano zgodę na zwiększenie ilości pieniędzy w budżecie inwestora przeznaczonych na budowę nowej drogi w Gąbinie. O szczegóły spytaliśmy rzecznika MZDW. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Podpalacz w gminie Nowy Duninów nie odpuszcza. Podpalił ponownie. [zdjęcia]

20 czerwca około godziny 17:15 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Duży Duninów. Informację o widocznym zadymieniu przekazał pracownik wieży obserwacyjnej. Do akcji zadysponowano kilka zastępów Straży Pożarnej z kilku miejscowości. To już kolejny pożar w okolicy Nowego Duninowa. Tym razem palił się las państwowy. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Strażacy usuwali skutki wichury. Wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu aut w Czermnie [zdjęcia]

21 czerwca przed godziną 21 w miejscowości Czermno doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów wpadł do rowu. Na miejsce przedysponowano strażaków, którzy usuwali skutki silnego wiatru. Do zdarzenia skierowano również pogotowie ratunkowe i policję. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Powalone drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne. Strażacy usuwają skutki silnego wiatru [zdjęcia]

21 czerwca około godziny 18 nad powiatem płockim przeszła silna wichura. Choć nie trwała długo, wyrządziła wiele strat i utrudnień. Opady deszczu i wiatr wiejący w porywach z prędkością prawie 100 km/h połamał gałęzie, poprzewracał drzewa i uszkodził dachy na budynkach mieszkalnych  i gospodarczych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skutki silnego wiatru usuwa do chwili obecnej kilka zastępów Straży Pożarnej. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Dziewczynka z Gąbina zachorowała na białaczkę. Organizowana jest akcja pomocowa.

Lenka to 3,5 letnia, urocza mieszkanka Gąbina. Niestety wykryto u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mimo tak strasznej choroby dziewczynka walczy o życie z uśmiechem na twarzy przez co nie pozwala nikomu tracić nadziei. Leczenie będzie trwało około 3 lat, a sytuacja finansowa rodziców nie pozwala na pokrycie kosztów leczenia, na które składają się między innymi dojazdy do Warszawy i zakup leków. Dodatkowo mieszkanie w którym mieszka wieloosobowa rodzina nie jest w najlepszym stanie.

Brak komentarzy
|
20 czerwca 2018
Darek Kiełbasa z Gąbin Biega Mistrzem Polski w biegu na 3000 metrów. Krzysiek Chodorowski z bardzo dobrym czasem. [zdjęcia]

17 czerwca w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski masters w biegu na 3000 metrów. Gąbińską drużynę reprezentowało dwóch zawodników - Dariusz Kiełbasa i Krzysztof Chodorowski. Nasi reprezentanci jak zwykle wypadli bardzo dobrze. 

Brak komentarzy
|
20 czerwca 2018
Letni Rajd Rowerowy 2018 – zaproszenie

24 czerwca w Gąbinie odbędzie się Letni Rajd Rowerowy dookoła Miasta i Gminy Gąbin. Rajd podzielony będzie na dwa etapy - wyczynowy i rekreacyjny tak aby mieszkańcy na różnym stopniu zaawansowania w jeździe na rowerze mogli wziąść w nim udział. Pierwsza trasa rozpocznie się o godzinie 10. Rajd rekreacyjny wyruszy o godzinie 15. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje. Między innymi puszczanie Wianków w Jordanowie. 

Brak komentarzy
|
19 czerwca 2018
Błękitni Gąbin zapraszają na zakończenie sezonu. Będą atrakcje dla najmłodszych i nie tylko.

22 czerwca na stadionie w Gąbinie odbędzie się festyn z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego. Festyn będzie odbywał się w godzinach 16-20. W programie gry i zabawy dla najmłodszych, zjeżdżalnie dmuchane, wata cukreowa, pokaz pierwszej pomocy, zajęcia biegowe, przejażdżki bryczką i grill. Wstęp wolny. 

Brak komentarzy
|
19 czerwca 2018
Koncert z okazji nadania imienia Szkole Muzycznej w Gąbinie – zaproszenie

21 czerwca w hali sportowej przy Gimnazjum w Gąbinie odbędzie się koncert z okazji nadania imienia Stanisława Moniuszki Szkole Muzycznej I Stopnia w Gąbinie. W programie występy artystyczne znamienitych gości oraz nauczycieli i uczniów szkoły. Szczegółowy program na plakacie umieszczonym w artykule. 

Brak komentarzy
|
19 czerwca 2018
Pobiegli w ramach akcji Polska Biega. Gąbin stawia na sport. [zdjęcia]

18 czerwca w Gąbinie odbył się bieg rekreacyjny pod nazwą Polska Biega-Gąbin Biega. O godzinie 10 na gąbińskiej starówce zebrała się grupa kilkudziesięciu miłośników biegania. Wśród nich uczniowie, dorośli mieszkańcy gminy, nauczyciele i członkowie klubu biegowego Gąbin Biega. Ze starówki uczestnicy przeszli pod leśniczówkę przy ulicy Płockiej gdzie miała miejsce rozgrzewka. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz Stowarzyszenie Gąbin Biega. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Gąbin. [zdjęcia]

17 czerwca w sali OSP Gąbin odbyło się spotkanie z europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem. Europosłowi towarzyszył Senator RP Marek Martynowski. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Polska jest jedna". Organizatorem spotkania były lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie przyszło kilkudziesięciu mieszkańców gminy Gąbin i gmin sąsiednich. Poseł Kuźmiuk przedstawił sztandarowe działania i zamierzenia partii rządzącej i oddał głos zebranym. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Gąbińscy wedkarze wyłonili najlepszych podczas zawodów. [zdjęcia]

17 czerwca na kładce wędkarskiej w Koszelówce odbyły się Mistrzostwa Koła Wędkarskiego PZW nr 106 ESOX, które swoją siedzibę ma w Gąbinie. Wędkarze nie mogli narzekać na pogodę i swoje humory,dzięki którym zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Łącznie złowiono 49 kg ryb, głównie leszczy, płoci, karasi i okoni jak również pięknego lina. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Po czterogodzinnych zmaganiach wyłowniono najlepszych wędkarzy. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Młodzi szachiści z Gąbina zdominowali płocką ligę!

9 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbył się finał szachowej ligi szkół, w której startują uczniowie do lat 18. Zawodnicy grali od września ubiegłego roku do maja 2018 jeden turniej w miesiący. W całym cyklu wystatrowało 37 zawodników, z których najlepsza szóstka wzięła udział w wielkim finale. Turniej zdominowali członkowie klubu PUKS Mikołaj Gąbin, których aż pięcioro grało w finale. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Na targu w Gąbinie skradziono portfel. Właściciel prosi o zwrot dokumentów.

Podczas targu w Gąbinie, który odbył się w dniu 14 czerwca doszło do kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami. Mieszkanka Gąbina, której skradziono portfel miała w nim bardzo ważne dokumenty. Między innymi specjalną kartę medyczną, która jest niezbęda do kontynuowania procesu leczenia. Każdy kto jest w posiadaniu dokumentów lub posiada informacje na ich temat proszony jest o przekazanie informacji pod numerem telefonu 515-337-747.

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Zgubił klucze. Prosi o pomoc w odnalezieniu zguby. To bardzo ważne! – ogłoszenie nieaktualne

16 czerwca około godziny 10 w okolicy Urzędu Gminy w Gąbinie lub przy budynku Straży Pożarnej zgubiono klucze. Kluczyki były w niebieskim etui zasuwanym na suwak. Właściciel w ramach wdzięczności wyznaczył nagrodę. Jeśli ktoś znalazł klucze lub posiada informacje na ten temat proszony jest o kontakt z właścicielem pod numerem telefonu: 503-423-357.

Brak komentarzy
|
16 czerwca 2018

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress