Sport

Darek Kiełbasa z Gąbin Biega Mistrzem Polski w biegu na 3000 metrów. Krzysiek Chodorowski z bardzo dobrym czasem. [zdjęcia]

17 czerwca w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski masters w biegu na 3000 metrów. Gąbińską drużynę reprezentowało dwóch zawodników - Dariusz Kiełbasa i Krzysztof Chodorowski. Nasi reprezentanci jak zwykle wypadli bardzo dobrze. 

Brak komentarzy
|
20 czerwca 2018
Letni Rajd Rowerowy 2018 – zaproszenie

24 czerwca w Gąbinie odbędzie się Letni Rajd Rowerowy dookoła Miasta i Gminy Gąbin. Rajd podzielony będzie na dwa etapy - wyczynowy i rekreacyjny tak aby mieszkańcy na różnym stopniu zaawansowania w jeździe na rowerze mogli wziąść w nim udział. Pierwsza trasa rozpocznie się o godzinie 10. Rajd rekreacyjny wyruszy o godzinie 15. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje. Między innymi puszczanie Wianków w Jordanowie. 

Brak komentarzy
|
19 czerwca 2018
Błękitni Gąbin zapraszają na zakończenie sezonu. Będą atrakcje dla najmłodszych i nie tylko.

22 czerwca na stadionie w Gąbinie odbędzie się festyn z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego. Festyn będzie odbywał się w godzinach 16-20. W programie gry i zabawy dla najmłodszych, zjeżdżalnie dmuchane, wata cukreowa, pokaz pierwszej pomocy, zajęcia biegowe, przejażdżki bryczką i grill. Wstęp wolny. 

Brak komentarzy
|
19 czerwca 2018
Pobiegli w ramach akcji Polska Biega. Gąbin stawia na sport. [zdjęcia]

18 czerwca w Gąbinie odbył się bieg rekreacyjny pod nazwą Polska Biega-Gąbin Biega. O godzinie 10 na gąbińskiej starówce zebrała się grupa kilkudziesięciu miłośników biegania. Wśród nich uczniowie, dorośli mieszkańcy gminy, nauczyciele i członkowie klubu biegowego Gąbin Biega. Ze starówki uczestnicy przeszli pod leśniczówkę przy ulicy Płockiej gdzie miała miejsce rozgrzewka. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz Stowarzyszenie Gąbin Biega. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Gąbińscy wedkarze wyłonili najlepszych podczas zawodów. [zdjęcia]

17 czerwca na kładce wędkarskiej w Koszelówce odbyły się Mistrzostwa Koła Wędkarskiego PZW nr 106 ESOX, które swoją siedzibę ma w Gąbinie. Wędkarze nie mogli narzekać na pogodę i swoje humory,dzięki którym zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Łącznie złowiono 49 kg ryb, głównie leszczy, płoci, karasi i okoni jak również pięknego lina. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Po czterogodzinnych zmaganiach wyłowniono najlepszych wędkarzy. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Młodzi szachiści z Gąbina zdominowali płocką ligę!

9 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbył się finał szachowej ligi szkół, w której startują uczniowie do lat 18. Zawodnicy grali od września ubiegłego roku do maja 2018 jeden turniej w miesiący. W całym cyklu wystatrowało 37 zawodników, z których najlepsza szóstka wzięła udział w wielkim finale. Turniej zdominowali członkowie klubu PUKS Mikołaj Gąbin, których aż pięcioro grało w finale. 

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Polska Biega – Gąbin Biega. Bieg rekreacyjny dla mieszkańców – zaproszenie

18 czerwca w Gąbinie odbęzie się bieg rekreacyjny w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Do pokonania będzie około 2 km wolnym tempem. Zbiórka uczestników od godziny 9:45 na gąbińskiej starówce. O godzinie 10 wszyscy przejdą pod leśniczówkę przy ulicy Płockiej skąd wystartuje bieg. Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz Stowarzyszenie Gąbin Biega. 

Brak komentarzy
|
15 czerwca 2018
Powiatowa Olimpiada Integracyjna odbyła się w Gąbinie [zdjęcia]

8 czerwca w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Integracyjna pod hasłem "Sport dla Niepodległej". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach, Szkoły Podstawowej w Gąbinie, Gimnazjów z Sannik, Dobrzykowa i Gąbina oraz uczniowie z Zespołów Szkół w Płocku-Górach i Wyszogrodzie. Nie zabrakło oczywiście uczniów z gąbińskiego Zespołu Szkół. 

Brak komentarzy
|
11 czerwca 2018
Rowerzyści z MUKS Tandem Gąbin na wyprawie trasą Green Velo [zdjęcia]

Członkowie klubu rowerowego MUKS Tandem Gąbin odbyli niesamowitą wyprawę szlakiem Green Velo, która wiedzie najpiękniejszymi zakątkami wojewóztwa warmińsko-mazurskiego. Przez cztery dni rowerzyści pokonali około 350 kilometrów. Trasa była bardzo wymagająca i przeznaczona była tylko dla wytrawnych cyklistów. Uczestnicy po pokonaniu wielu kilometrów nocowali każdego dnia w kwaterach prywatnych. W wyprawie wzięło udział 14 członków gąbińskiego klubu. 

Brak komentarzy
|
5 czerwca 2018
Biegacze z Gąbina wystartowali za granicą. I wygrali [zdjęcia]

3 czerwca w niemieckim mieście Görlitz odbywały się zawody biegowe pod nazwą Europamarathon. Festiwal biegowy zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, skupił wielu biegaczy z różnych krajów świata. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników z drużyny Gąbin Biega. Nasi sportowcy pobiegli na kilku dystansach i stanęli na podium. To była doskonała promocja Miasta i Gminy Gąbin. 

Brak komentarzy
|
5 czerwca 2018
Drużyna Gąbin Biega wystartuje w zagranicznych zawodach.

2 czerwca biegacze z Gąbin Biega wyruszają do niemieckiego Görlitz aby wziąć udział w festiwalu biegowym o nazwie Europamarathon. Zawodnicy z Gąbina wystartują na dystansach 5 i 10 km oraz spróbują swoich sił w półmaratonie. Szanse na zajęcie wysokich miejsc są bardzo duże. Niestety jedna z czołowych zawodniczek - Sylwia Sikora doznała kontuzji i nie będzie mogła walczyć za zachodnią granicą naszego kraju. Pozostali jednak dadzą z siebie wszystko. 

Brak komentarzy
|
1 czerwca 2018
Dni Gąbina 2018 – Piątek – Bieg o puchar Burmistrza [zdjęcia]

1 czerwca rozpoczęły się obchody tegorocznych Dni Gąbina. Coroczne święto Miasta i Gminy Gąbin otworzył Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin, który miał miejsce na placu targowym przy ulicy Wspólnej. Zawodnicy podzieleni byli na kilka kategorii. Nie zabrakło także kategorii OPEN. Trasa wiodła leśnymi ścieżkami i nie była zbyt wymagająca. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i wartościowe nagrody. 

Brak komentarzy
|
1 czerwca 2018
We wrześniu odbędzie się kolejna edycja biegu „Gąbińska Dziesiątka”. Ruszają zapisy!

8 września w Gąbinie odbędzie się II edycja biegu "Gąbińska Dziesiątka". Zawody rozegrane zostaną na dystansie 10 km. Organizator czyli stowarzyszenie Gąbin Biega i Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin przewidzieli również bieg dla dzieci i młodzieży. Kto był w ubiegłym roku, ten wie jak fajna impreza sportowa miała miejsce na gąbińskim stadionie. 

Brak komentarzy
|
25 maja 2018
Ulicami Gąbina przejedzie wielka parada motocyklowa.

3 czerwca podczas obchodów Dni Gąbina, ulicami Gąbina i okolic przejedzie wielka parada motocyklowa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 uroczystą Mszą Świętą w intencji motocyklistów. Po Mszy Świętej z Alei Jana Pawła II w Gąbinie wyruszy parada, która przez Topólno, Czermno, Kępinę wróci na gąbińską starówkę. Będzie to świetne widowisko dla miłośników dwóch kółek. W zlocie wezmą udział przeróżne motocykle. 

Brak komentarzy
|
24 maja 2018
Wędkarze z Gąbina rywalizowali w Gostyninie. Wygrał członek naszego koła! [zdjęcia]

20 maja na Zalewie Piechota w Gostyninie odbyły się towarzyskie zawody wędkarskie pomiędzy Kołem Wedkarskim ESOX z Gąbina, a Kołem Miejskim 108 z Gostynina. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 7. Wzięło w nich udział 26 zawodników, w tym 11 z Gąbina. Wędkarze łowili głównie płocie, wzdręgi i ukleje. Na prowadzenie w zaciekłej rywalizacji wyłonił się Ariel Tarka z gąbińskiego Koła, który na łowisko przyciągnął piękne leszcze i karasie. 

Brak komentarzy
|
21 maja 2018
Biegacze z Gąbina wystartowali w Płocku. W nowych koszulkach [zdjęcia]

13 maja w Płocku odbyła się VI edycja Biegu Europejskiego. Zawody zorganizowane na bardzo wysokim poziomie przyciągnęły prawie 240 zawodników. Trasa na dystansie 5 km posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wśród biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentantów drużyny Gąbin Biega. Po raz pierwszy wystartowali w klubowych koszulkach, które udało się zakupić dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Gąbin. 

2 komentarze
|
15 maja 2018

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress