Na sygnale

Płonęły sadze w kominie! Strażacy z Gąbina pomagali w sąsiedniej gminie! [zdjęcia]

22 lutego w godzinach wieczornych Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie z miejscowości Grzybów (gmina Słubice) gdzie paliły się sadze w przewodzie kominowym. Na miejsce skierowano strażaków ze Słubic i Płocka. Strażacy na miejscu zastali intensywnie wydobywające się z komina iskry, które spadały na dach pokryty papą. Budynek zbudowany był również z łatwopalnego materiału.

Brak komentarzy
|
23 lutego 2018
Poszukiwania w Woli Łąckiej! Szukają szczątków człowieka!

W Woli Łąckiej znaczne siły Policji i Straży pożarnej prowadzą poszukiwania po tym jak w ubiegłym tygodniu w pobliżu byłego hotelu Marsel znaleziono zwłoki człowieka. Ciało było w znacznym stopniu rozkładu. Poszukiwania prowadzone są pod kątem znalezienia śladów mających wpływ na prowadzone dochodzenie. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że obecni na miejscu funkcjonariusze poszukują również szczątków denata.

Brak komentarzy
|
19 lutego 2018
Pijany mieszkaniec gminy Gąbin jeździł ciągnikiem po sąsiedniej gminie!

W sobotni wieczór policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego na terenie gminy Pacyna. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Po przejechaniu kilku miejscowości namierzyli ciągnik na terenie gminy Sanniki. Mundurowi zatrzymali pojazd i kierującego nim 37 letniego mieszkańca gminy Gąbin. Badanie wykazało u niego blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Noc spędził w policyjnym areszcie. 

Brak komentarzy
|
12 lutego 2018
Warto mieć czujnych sąsiadów. Tym razem wszystko zakończyło się dobrze. [zdjęcia]

10 lutego około godziny 23:30 służby ratunkowe zostały powiadomione o niedającej znaku życia kobiecie, która mieszkała w jednym z domów przy ulicy Rogatki Czermińskie w Gąbinie. Do akcji skierowano strażaków z Gąbina i Płocka oraz Pogotowie Ratunkowe. Strażacy sforowali ogrodzenie i starali się skontaktować z 87 letnią kobietą. 

Brak komentarzy
|
11 lutego 2018
W Dobrzykowie już wiedzą, że widoczność na drodze jest bardzo ważna! [zdjęcia]

9 lutego w Szkole Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa w Dobrzykowie odbyło się spotkanie w ramach kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Dzieci wzięły udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy WORD w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z Płocka i Gąbina omówili tematykę zawartą w filmie"...tak, chcę być bezpieczny", natomiast ratownicy medyczni WSPRiT w Płocku przekazali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Brak komentarzy
|
9 lutego 2018
Liczne podtopienia w gminie Gąbin! Najtrudniejsza sytuacja w Koszelewie! [zdjęcia]

Przez cały tydzień strażacy byli wzywani do usuwania lokalnych podtopień. Woda wdzierała się do piwnic, garaży, budynków gospodarczych i zalewała posesje co groziło budynkom mieszkalnym. Z podtopieniami walczyli strażacy z Gąbina, Dobrzykowa i Kamienia. Ich interwencje miały miejsce między innymi w Gąbinie, Nowym Grabiu, Guzewie i Kamieniu. Oprócz podtopień woda rozmiękczała drogi co sprawiało wiele trudności mieszkańcom.

1 komentarz
|
3 lutego 2018
Od dziś mandat zapłacisz kartą w miejscu zatrzymania!

Od dzisiaj, gdy płoccy policjanci wlepią Ci mandat będziesz mógł zapłacić go na miejscu u policjantów. Z początkiem lutego na ulice powiatu płockiego wyjechały patrole drogówki wyposażone w terminale płatnicze. Płacenie mandatu nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jakie czasami muszą wykonać użytkownicy ruchu drogowego łamiący przepisy. Teraz ta czynność będzie łatwiejsza do wykonania.

Brak komentarzy
|
1 lutego 2018
Akcja strażaków w Okoluszu! [zdjęcia]

23 stycznia około godziny 23:20 Straż Pożarna została zaalarmowana o silnym zadymieniu w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Okolusz. Do akcji natychmiast skierowano po dwa zastępy strażaków z Gąbina i Płocka. Po dojeździe na miejsce ratownicy zastali silny dym wydobywający się z obudowy kominka grzewczego. Strażacy upewnili się czy w mieszkaniu odłączona jest energia elektryczna i w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka. 

Brak komentarzy
|
24 stycznia 2018
Kolejne zatrzymania w Dobrzykowie. Tym razem narkotyki były w samochodzie! [zdjęcia]

Ponad 1 kilogram amfetaminy nie trafi na narkotykowy rynek w Płocku i powiecie płockim. Policjanci przechwycili przewożone narkotyki, których wartość rynkowa to około 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, zajmujących się przestępczym procederem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło w Dobrzykowie, w gminie Gąbin. 

Brak komentarzy
|
23 stycznia 2018
Strażacy z Gąbina podsumowali miniony rok. [zdjęcia]

13 stycznia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok. Podczas uroczystego posiedzenia strażacy przedstawiali sprawozdania z działalności i sprawozdania finansowe, a także przedstawili plan na rok bieżący. Obecny Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium za okres sprawozdawczy. Nie zabrakło również wyróżnień i odznaczeń.

Brak komentarzy
|
22 stycznia 2018
Akcja antyterrorystów w Dobrzykowie! Zatrzymani obywatele Wietnamu i Polak!

W ostatnim czasie policjanci z komend wojewódzkich w Lublinie i Rzeszowie wspierani przez antyterrorystów z Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Komendy Głównej Policji zlikwidowali trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich. Zatrzymania miały miejsce w miejscowości Popowo (woj. lubuskie), Kijas (woj. śląskie) i Dobrzyków w gminie Gąbin. 

1 komentarz
|
18 stycznia 2018
Uwaga na wiatr i śnieżyce!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości 25-30 km/ z porywami do 90 km/h. Wiatr w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Prognoza obowiązuje od godziny 16:00 i obowiązuje do południa 19 stycznia. 

Brak komentarzy
|
18 stycznia 2018
Przekaż 1% podatku gąbińskim strażakom! Kupią za to sprzęt ratowniczy!

Początek roku to czas kiedy wszyscy masowo rozliczają się z Urzędem Skarbowym. Jest to również okazja do wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie. Nie ponosząc żadnych strat możemy przyczynić się do zakupu specjalistycznego sprzętu, który pomaga strażakom ratować innych. Wystarczy podczas składania dokumentów przekazać 1% podatku. Jak to zrobić? Instrukcja w artykule. 

Brak komentarzy
|
17 stycznia 2018
Zderzyły się dwa samochody! W szpitalu kobieta w ciąży!

17 stycznia w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej z Dobrzykowa do Wymyśla doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do akcji skierowano strażaków z Dobrzykowa i Płocka oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy po dojeździe na miejsce nie stwierdzili osób poszkodowanych. Jedna z uczestniczek zdarzenia była w ciąży. Z uwagi na to została przewieziona do szpitala w Płocku celem przeprowadzenia badań. 

Brak komentarzy
|
17 stycznia 2018
Wypadek w Rumunkach! Poszkodowana kobieta! [zdjęcia]

16 stycznia około godziny 11:25 w miejscowości Rumunki dachował samochód osobowy. Służby ratownicze otrzymały informację, że w pojeździe znajdują się uwięzione osoby. Do akcji zadysponowano strażaków z Dobrzykowa, Płocka i Gąbina, policję i pogotowie ratunkowe. Podróżujący jednak wyszli na zewnątrz przed przyjazdem Straży Pożarnej. Poszkodowaną kobietę do przyjazdu pogotowia ratunkowego opatrywali strażacy. Mężczyzna, który jechał rozbitym samochodem nie odniósł żadnych obrażeń. 

2 komentarze
|
16 stycznia 2018
Akcja ratownicza w banku przy ulicy Dobrzykowskiej! [zdjęcia]

15 stycznia przed godziną 9 w Banku przy ulicy Dobrzykowskiej zasłabł jeden z klientów. Pracownicy placówki wezwali pogotowie, które za chwilę pojawiło się na miejscu. Ratownicy z gąbińskiej stacji pogotowia przystąpili do reanimacji poszkodowanego. Na miejsce skierowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Płocka i strażaków, którzy mieli zabezpieczyć lądowisko i pomóc w transporcie mężczyzny. 

Brak komentarzy
|
15 stycznia 2018

Reklama

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress