Na sygnale

Debatowali o bezpieczeństwie w gminie Gąbin.

13 czerwca w odnowionym budynku dawnego Sądu Grodzkiego w Gąbinie odbyła się debata na temat bezpieczeńśtwa w gminie Gąbin. Spotkanie zorganizowała Komenda Miejska Policji w Płocku i Komisariat Policji w Gąbinie. 

Brak komentarzy
|
17 czerwca 2019
Wypadek lotniczy w Płocku. W akcji strażacy z Gąbina. [zdjęcia]

15 i 16 czerwca w Płocku miały odbywać się pokazy lotnicze zorganizowane w ramach Płockiego Pikniku Lotniczego. Około godziny 11 podczas jednego z pokazów nad Wisłą samolot runął do wody. Maszyna zatonęła wraz z pilotem. Do akcji ruszyły natychmiast zabezpieczające imprezę służby. Pod wodę zeszli płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej. 

Brak komentarzy
|
16 czerwca 2019
Zaginęła mieszkanka Gąbina. Jest chora. Trwają poszukiwania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie prowadzą poszukiwania za chorą na Alzheimera mieszkanką Gąbina - Anną Chętkowską. Kobieta ma około 80 lat i w dniu dzisiejszym wyszła z domu w nieznanym kierunku. Zaginiona była charakterystycznie ubrana - w białą, cienką bluzkę oraz spódnicę koloru czerwonego z szarą obramówką na dole. Kobieta prawdopodobnie nie wie gdzie jest i ma trudności z orientacją w terenie. 

Brak komentarzy
|
10 czerwca 2019
Debata o bezpieczeństwa w gminie Gąbin. – zaproszenie

Komendant Miejski Policji w Płocku zaprasza mieszkańców gminy Gąbin na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 14 w Sali Kameralnej Sądu Grodzkiego przy ulicy Płockiej w Gąbinie. 

Brak komentarzy
|
7 czerwca 2019
Kobieta nie dawała znaku życia. Na pomoc ruszyły służby. [zdjęcia]

3 czerwca około godziny 12:15 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do jednego z bloków przy ulicy Kościuszki w Gąbinie. Służby zaalarmowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, których podopieczna od dłuższego czasu nie dawała znaku życia. 

Brak komentarzy
|
4 czerwca 2019
Wypadek w centrum Gąbina. Ranna kobieta. [zdjęcia]

3 czerwca około godziny 10:10 w centrum Gąbina rozległ się potworny huk. Wszystko za sprawą zderzenia samochodu ciężarowego i dwóch osobówek. Na pomoc uczestnikom zdarzenia pospieszyli świadkowie i pracownicy Urzędu Gminy. Huk słyszeli również strażacy, którzy powiadomili wszystkie służby i sami udali się na miejsce dwoma zastępami na miejsce zdarzenia. 

1 komentarz
|
4 czerwca 2019
Wisła już niegrożna. Starosta odwołał alarm i pogotowie przeciwpowodziowe.

W związku z systematycznym spadkiem poziomu wody w Wiśle, Starosta Płocki odwołał alarm i pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Powiatu Płockiego. Wisła obecnie nie stanowi żadnego zagrożenia powodziowego. 

Brak komentarzy
|
4 czerwca 2019
Starosta Płocki ogłosił alarm powodziowy. Wody w Wiśle cały czas przybywa.

Rzeka Wisła w powiecie płockim przekroczyła już stan alarmowy. W związku z tym Starosta Płocki ogłosił stan alarmu powodziowego dla gminy Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów. Zachowajmy szczególną ostrożność w pobliżu Wisły. 

Brak komentarzy
|
28 maja 2019
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie płockim.

Starosta Płocki wprowadził na terenie powiatu płockiego pogotowie przeciwpowodziowe. Obowiązuje ono do odwołania. W związku z wprowadzeniem pogotowia przeciwpowodziowego należy informować ludność o możliwości wystąpienia zagrożenia oraz dokonać przeglądu sprzętu i materiałów przeciwpowodziowych. 

Brak komentarzy
|
28 maja 2019
Stan ostrzegawczy na Wiśle. Woda cały czas się podnosi.

Wodowskazy w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej wskazują przekroczenie stanów ostrzegawczych na Wiśle. Fala kulminacyjna w powiecie płockim spodziewana jest dziś wieczorem oraz jutro. Służby na bieżąco minitorują sytuację i uspokajają, że nie dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. 

Brak komentarzy
|
28 maja 2019
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego kierowcy ciężarówki.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie Dorota Słomkowska poinformowała, że poszukiwania za zaginionym kierowcą ciężarówki zostały zakończone. 

Brak komentarzy
|
27 maja 2019
Każdy gąbiński przedszkolak chce zostać strażakiem. Wszystko za sprawą zajęć i pokazów. [zdjęcia]

22 maja w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie odbyły się pokazy strażackie. Wizyta druhów z OSP Gąbin to tylko jeden z punktów szerszego programu pod nazwą "Bezpieczny Przedszkolak". W ciągu roku odbył się szereg spotkań, podczas których dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przedszkolaki odwiedzali strażaków w remizie. 

Brak komentarzy
|
26 maja 2019
Zaginął mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny. Znaleziono jego auto.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie prowadzi poszukiwania za Jarosławem Wasińskim. Mężczyzna ma 37 lat. W dniu 17 maja wyjechał z Gostynina ciągnikiem siodłowym marki Scania o nr. rej. WGS97E7 wraz z naczepą o nr. rej. WGS3U18 i miał udać się do miejscowości Ancona we Włoszech. Do tej pory nie dotarł pod wskazany adres.

Brak komentarzy
|
24 maja 2019
Sprawca niedzielnego wypadku na Wojska Polskiego kierował bez uprawnień.

W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Rogatek Gostynińskich doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych obrażenia odniosła jedna osoba. Rzecznik Prasowy Komendy Policji w Płocku wydał komunikat prasowy w tej sprawie. 

Brak komentarzy
|
22 maja 2019
Na stadionie lądował śmigłowiec ratowniczy. Przyleciał po chorego. [zdjęcia]

22 maja około godziny 13 na stadionie w Gąbinie wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowanie zabezpieczali strażacy z Gąbina i Płocka. Na miejscu pojawił się również naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego, który przekazał pacjenta. 

Brak komentarzy
|
22 maja 2019
Zderzenie aut na Rogatkach Gostynińskich. [zdjęcia]

19 maja około godziny 17:50 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Rogatek Gostynińskich doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.Jedna osoba została poszkodowana. 

Brak komentarzy
|
20 maja 2019

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress