Na sygnale

Pożar samochodu przy Urzędzie Gminy. [zdjęcia]

11 grudnia około godziny 9 na skrzyżowaniu przy wejściu do Urzędu Miasta i Gminy w Gąbinie doszło do pożaru samochodu osobowego. Ogień pojawił się w komorze silnika. Świadkowie zdarzenia przystąpili do gaszenia płomieni gaśnicą, którą wzięli z korytarza urzędu. Strażacy z OSP Gąbin, którzy zauważyli zajście ze swojej remizy i również udali się na miejsce. 

Brak komentarzy
|
11 grudnia 2018
Zderzenie aut na skrzyżowaniu przy przychodni w Gąbinie [zdjęcia]

10 grudnia około godziny 17:20, na skrzyżowaniu ulicy Płockiej z Wojska Polskiego doszło zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca samochodem Opel - 19 letnia mieszkanka gminy Pacyna wymusiła pierwszeństwo przejazdu nad prawidłowo jadącym ulicą Płocką pojeździe marki Opel prowadzonym przez mieszkańca Gąbina.

Brak komentarzy
|
11 grudnia 2018
Mężczyzna nadział się na stalowy pręt. Uwolnili go strażacy.

9 grudnia około godziny 16:10 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na terenie jednej z posesji przy ulicy Przydatki w Gąbinie. Do akcji zadysponowano strażaków z Gąbina i Płocka oraz Pogotowie Ratunkowe. Strażacy na miejscu zastali mężczyznę, który przewrócił się na stalowy pręt. Ten wbił się w ciało poszkodowanego w okolicy klatki piersiowej i kończyny górnej. Konieczne było uwolnienie mężczyzny i jak najszybsze przetransportowanie do szpitala. 

Brak komentarzy
|
10 grudnia 2018
Paliło się w piwnicy. Pożar szybko opanowali strażacy. [zdjęcia]

1 grudnia około godziny 14:05 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze piwnicy w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Zofii Nałkowskiej w Gąbinie. Po dojeździe na miejsce, strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego weszli do mocno zadymionej piwnicy . Źródło ognia udało się szybko zlokalizować. Płomienie stłumili niewielką ilością wody i wynieśli spalone materiały. Budynek przewietrzono oraz sprawdzono miernikami tlenku węgla. W akcji brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej z Gąbina i Płocka. 

Brak komentarzy
|
1 grudnia 2018
Pożar w Koszelewie. Strażacy obronili halę magazynową. [zdjęcia]

29 listopada około godziny 10, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w miejscowości Koszelew. Do akcji skierowano po dwa zastępy strażaków z Gąbina i Płocka. W chwili przyjazdu na miejsce zastępów z OSP Gąbin pożar był w fazie rozwiniętej i obejmował cały obiekt.  W środku znajdował się samochód i butle z gazem. Zagrożona była hala magazynowa przyległa do objętego ogniem warsztatu. Dowódca przekazał informacje i poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. 

Brak komentarzy
|
29 listopada 2018
Pożar w Grabiu Polskim. W akcji strażacy z Gąbina i Płocka. [zdjęcia]

26 listopada około godziny 18:30 w miejscowości Grabie Polskie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Ogień pojawił się w piwnicy wywołując bardzo duże zadymienie. Akcję gaśniczą podjął właściciel budynku jednak gęsty dym uniemożliwił dłuższe przebywanie w pomieszczeniach. Na miejsce udali się strażacy z Gąbina i Płocka. Druhowie w aparatach ochrony układu oddechowego musieli zlokalizować źródło ognia i sprawnie je ugasić.

Brak komentarzy
|
26 listopada 2018
Strażacy z gmiy Gąbin otrzymali nowy sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości [zdjęcia]

20 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy Gąbin odbyło się przekazanie sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Nowy sprzęt udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu z rządowego Funduszu Sprawiedliwości w wysokości ponad 24 tysięcy złotych. Kwota dofinansowania to 99 całkowitej wartości zakupów. Wsparcie otrzymali ochotnicy z Gąbina, Dobrzykowa, Troszyna Polskiego, Grabia Polskiego i Lipińskich. 

Brak komentarzy
|
22 listopada 2018
Wypadek w Nowym Grabiu. Auta zderzyły się czołowo. [zdjęcia]

20 listopada około godziny 9:45 w miejscowości Nowe Grabie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Do akcji zadysponowano strażaków z Płocka, Dobrzykowa i Gąbina oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego i policję. Konieczna była ewakuacja kierowców z mocno rozbitych aut.

Brak komentarzy
|
20 listopada 2018
Ukradli dziki i jelenia. Porwali górala i rozbili fontannę. Wszystko pod osłoną nocy.

W nocy z soboty na niedzielę złodzieje pojawili się na jednej z posesji w miejscowości Kępina. Ich łupem padły porcelanowe figurki. Z posesji zginęły trzy dziki, jeleń i góral z psem. Złodzieje po drodze utrącili jeleniowi rogi i zniszczyli fontannę, która była w ogrodzie. Wartość strat oceniona na ponad 1000 złotych. To nie pierwsza taka kradzież na tej posesji. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Figurki znaleziono po dwóch latach. 

Brak komentarzy
|
12 listopada 2018
Na wylocie z Gąbina samochód uderzył w drzewo [zdjęcia]

11 listopada około godziny 9:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Przydatki w Gąbinie. Do akcji zadysponowano strażaków z Gąbina i Płocka oraz Pogotowie Ratunkowe i Policję. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało dwóch młodych mężczyzn. W momencie dojazdu zastępów z OSP Gąbin poszkodowani byli poza pojazdem pod opieką jednego z przejeżdżających kierowców.

Brak komentarzy
|
11 listopada 2018
W Gąbinie płonął samochód dostawczy. Zagrożony był budynek mieszkalny. [zdjęcia]

9 listopada około godziny 14 strażacy z Gąbina otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego na jednej z posesji przy ulicy Trakt Kamiński w Gąbinie. O zdarzeniu powiadomili dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku i udali się na miejsce. Słup dymu widoczny był już z daleka. Strażacy w chwili dojazdu na miejsce zauważyli, że płonący pojazd znajduje się przy budynku gospodarczo-mieszkalnym. To stanowiło dodatkowe zagrożenie.

Brak komentarzy
|
10 listopada 2018
Uwaga kierowcy. Na drogach ślisko. W Woli Brwileńskiej zderzyły się trzy samochody [zdjęcia]

Warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu kolizji i wypadków. Apelujemy do kierowców aby zdjęli nogę z gazu i bezpiecznie poruszali się swoimi pojazdami. Dziś około godziny 10:40 w miejscowości Wola Brwileńska (gmina Nowy Duninów) doszło do zderzenia trzech aut osobowych, którymi podróżowało łącznie siedem osób, w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowali strażacy z Duninowa i JRG nr 2 Płock  oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe. Jeszcze raz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i życzymy bezpiecznej podróży. 

Brak komentarzy
|
3 listopada 2018
Uwaga na złodzieja. Pojawił się na Rogatkach Czermińskich…

29 października w godzinach wieczornych na jedną z posesji wszedł nieznajomy mężczyzna. Domownicy zauwazyli światło latarki i postanowili wyjść na zewnątrz. Gdy mężczyzna zauważył właścicieli posesji uciekł w kierunku pól. Apelujemy o zabezpieczanie swoich posesji przed nieproszonymi gośćmi. W przypadku zauważenia podejrzanych osób powiadommy o tym fakcie Policję. Być może pozwoli to na uniknięcie kradzieży. 

1 komentarz
|
30 października 2018
Nowa karetka dla Gąbina [zdjęcia]

19 października w Płocku odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych karetek zakupionych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Trasportu Sanitarnego w Płocku. Nowe karetki, których koszt jednostkowy ze sprzętem medycznym to blisko 550 tysięcy złotych trafią do Gąbina i Wyszogrodu. 

Brak komentarzy
|
27 października 2018
W Koszelówce spłonął samochód [zdjęcia]

21 października około godziny 23, w miejscowości Koszelówka doszło do pożaru samochodu osobowego. Na miejsce skierowano strażaków z Płocka, Łącka i Gąbina. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu pojazd był cały objęty ogniem. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego rozwinęli dwa prądy gaśnicze na płonący pojazd. Dalsze działania strażaków polegały na dokładnym dogaszeniu wraku. Miejsce zostało przekazane policji. 

Brak komentarzy
|
22 października 2018
Nocny pożar w Nowym Grabiu [zdjęcia]

19 października około godziny 00:30, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Nowe Grabie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Straży Pożarnej - z Gąbina, Dobrzykowa i Płocka. Na pochwałę zasługuje osoba zgłaszająca, która na głównej drodze czekała na ratowników wskazując drogę. Strażacy po dojeździe na miejsce zastali pożar na skraju lasu, który niebezpieczenie zbliżał się do posesji gdzie rosły wysokie iglaste drzewa. Właściciel posesji próbował gasić płomienie wężem ogrodowym, niestety bezskutecznie. 

Brak komentarzy
|
19 października 2018

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress