Na sygnale

Samochód zapalił się podczas jazdy. Interweniowali strażacy. [zdjęcia]

18 kwietnia około godziny 8:20 na ulicy Rogatki Żychlińskie w Gąbinie doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW. Do akcji zadysponowano jeden zastęp strażaków z OSP Gąbin. Na miejscu byli również policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie. Ogniem objęta była komora silnika. Strażacy podali prąd wody, a następnie prąd piany średniej. 

Brak komentarzy
|
18 kwietnia 2019
Samochód uderzył w łosia. Kierująca miała dużo szczęścia. [zdjęcia]

16 kwietnia w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej w miejscowości Konstantynów, samochód marki Audi uderzył w łosia. Siła uderzenia była bardzo duża. Łoś wpadł na przednią szybę i dach pojazdu. Na szczęście nie dostał się do środka tylko odbił się od auta i upadł poza drogą. Do akcji zadysponowano strażaków z Gąbina i Płocka, którzy kończyli działania w Kamieniu Słubice. Na miejsce udali się również druhowie z OSP Topólno i Policja.

Brak komentarzy
|
18 kwietnia 2019
W Kamieniu Słubice palił się budynek gospodarczy. [zdjęcia]

16 kwietnia około godziny 17:15 w miejscowości Kamień Słubice w gminie Gąbin doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym znajdowały się zwierzęta i siano służące jako pożywienie. Ogień pojawił się na dachu budynku. Pożarem objęty był również składowany w pobliżu obornik. 

Brak komentarzy
|
17 kwietnia 2019
Tragedia w Koszelówce. W wodzie znaleziono ciało mężczyzny.

16 kwietnia około godziny 19 służby ratunkowe otrzymały informację o znalezieniu w Jeziorze Zdworskim ciała mężczyzny. Do akcji skierowano wszystkie służby ratunkowe. 

Brak komentarzy
|
17 kwietnia 2019
Groźny pożar w Zaździerzu. Płonął budynek mieszkalny. [zdjęcia]

15 kwietnia po godzinie 13 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Zaździerz. Na miejsce zadysponowano strażaków z Łącka, Płocka i Zaździerza. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów ogień wychodził na dach budynku. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Do akcji wysłano kolejne zastępy z Gąbina, Dobrzykowa, Płocka i Korzenia.

Brak komentarzy
|
16 kwietnia 2019
Ktoś w Grabinie zgubił telefon. Jest do odbioru w komisariacie Policji.

Policjanci z Posterunku Policji w Łącku poszukują właściciela smartfonu, który został znaleziony 7 kwietnia w miejscowości Grabina. W tej chwili urządzenie oczekuje na właściciela w Komisariacie Policji w Gąbinie. Właściciel proszony jest o kontakt z policjantem prowadzonym postępowanie pod numerem telefonu 24 266-14-71. Aby odebrać telefon należy przedstawić dokumentację potwierdzającą zakup telefonu lub podać jego cechy identyfikujące. 

Brak komentarzy
|
11 kwietnia 2019
Widziałeś potrącenie rowerzysty? Policja szuka świadków.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie poszukują świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 25 lutego na skrzyżowaniu ulicy Koszelewskiej z Wspólną w Gąbinie. Około godziny 7:55 doszło tam do potrącenia rowerzysty. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącym ulicą Wspólną. 

Brak komentarzy
|
11 kwietnia 2019
W Troszynie paliła się trawa. W akcji dwie jednostki Straży Pożarnej. [zdjęcia]

10 kwietnia po godzinie 12, straż pożarna otrzymała informację o pożarze trawy w miejscowości Nowy Troszyn. Ogień pojawił się przy wale przeciwpowodziowym. Do akcji wyjechali strażacy z Dobrzykowa i Gąbina. 

Brak komentarzy
|
10 kwietnia 2019
Na stadionie lądował śmigłowiec. Przerwano rozgrzewkę młodych piłkarzy. [zdjęcia]

6 kwietnia przed godziną 13 strażacy z OSP Gąbin otrzymali wezwanie do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga LPR została wezwana do zasłabnięcia kobiety w gąbińskiej przychodni. Strażacy w sile dwóch zastępów udali się na stadion, gdzie miało być zorganizowane lądowiska. Trwała tam akurat rozgrzewka przed meczem szkółki piłkarskiej. 

Brak komentarzy
|
8 kwietnia 2019
Mieszkańcy Koszelewa mogą czuć się bezpiecznie. Służby dojadą bez opóźnienia.

4 kwietnia w miejscu zamknięcia ulicy Koszelewskiej odbyło się spotkanie kierowictwa budowy obwodnicy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarej w Gąbinie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Płocku i Komisariatu Policji w Gąbinie. Tematem spotkania było omówienie możliwości przejazdu pojazdów uprzywilejowanych w miejscu zamknięcia drogi. 

Brak komentarzy
|
4 kwietnia 2019
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Wczoraj paliło się w Łącku i Alfonsowie. [zdjęcia]

Instytut Badawczy Leśnictwa w okresie od 1 kwietnia codziennie określa wilgotność ściółki w lasach, na podstawie której ustala się stopień zagrożenia pożarowego. Niestety wilgotność ściółki w lesie jest bardzo niska. Prawie w całym kraju obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wczoraj (3 kwietnia) w okolicy doszło do dwóch pożarów lasu. Pierwszy w Łącku i kolejny w Alfonsowie. 

Brak komentarzy
|
4 kwietnia 2019
W kominie zapaliła się sadza. Ogień zauważył sąsiad. [zdjęcia]

1 kwietnia przed godziną 21 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie. Zdarzenie miało miejsce w jednym z budynków jednorodzinnych w miejscowości Lipińskie. Wysokie płomienie wydobywające się z komina zauważył sąsiad, który zaalarmował mieszkańców. Do akcji zadysponowano po jednym zastępie strażaków z Gąbina i Płocka. 

Brak komentarzy
|
3 kwietnia 2019
Przy szkole w Gąbinie chcą luster i sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Zbierają podpisy.

We wszystkich szkołach i placówkach działających na terenie kompleksu szkolnego przy Alei Jana Pawła II w Gąbinie trwa zbieranie podpisów popierających inicjatywę podniesienia bezpieczeństwa na przylegającej do kompleksu drodze. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia i inni użytkownicy obiektów skarżyli się na słabą widoczność przy wyjeżdżaniu na drogę powiatową. Kolejnym sygnałem było niebezpieczne przejście dla pieszych. 

Brak komentarzy
|
26 marca 2019
W Słubicach paliła się stodoła i budynek gospodarczy. Pomagali strażacy z Gąbina. [zdjęcia]

19 marca po godzinie 2 w nocy straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze trawy przy jednej z ulic w Słubicach. Do akcji zadysponowano strażaków ze Słubic. Ze zgłoszenia wynikało, że zdarzenie nie jest poważne. Na miejscu okazało się jednak nieco inaczej.

Brak komentarzy
|
20 marca 2019
Popsuł się autobus i wyciekał z niego płyn. Strażacy usuwali plamę o długości kilku kilometrów.

18 marca około godziny 20:40 strażacy z Gąbina zostali zadysponowani do plamy substancji ropopochodnej, która powstała za sprawą popsutego autobusu. Pojazd poruszał się od strony Płocka i od Nowego Grabia gubił płyn chłodniczy. Plama miejscami miała 1 metr szerokości i 5 kilometrów długości...

Brak komentarzy
|
19 marca 2019
Trwa XII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Zgłoś funkcjonariusza.

Trwa XII edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł". Inicjatorem konkursu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Konkurs trwa do końca maja 2019 roku. Istotą kokursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się profesjonalizmem w obszarze pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem przez Komendanta Głównego Policji. 

Brak komentarzy
|
19 marca 2019

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress