Na sygnale

Nadal występują problemy z prądem. Kiedy wszystko wróci do normy?

Po czwartkowej wichurze nadal występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. W wielu miejscach nie ma wszystkich faz, a w kilku miejscach energii nie ma wcale. Dziś około godziny 13 dystrybutor Energa Operator na swojej stronie podawał, że utrudnienia potrwają do godziny 19. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na terenie Gąbina doszło do poważnej awarii transformatora. Energa na swojej stronie podaje, że przerwa w dostawie prądu może potrwać do godziny 13 w sobotę 23 czerwca. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Podpalacz w gminie Nowy Duninów nie odpuszcza. Podpalił ponownie. [zdjęcia]

20 czerwca około godziny 17:15 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Duży Duninów. Informację o widocznym zadymieniu przekazał pracownik wieży obserwacyjnej. Do akcji zadysponowano kilka zastępów Straży Pożarnej z kilku miejscowości. To już kolejny pożar w okolicy Nowego Duninowa. Tym razem palił się las państwowy. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Strażacy usuwali skutki wichury. Wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu aut w Czermnie [zdjęcia]

21 czerwca przed godziną 21 w miejscowości Czermno doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów wpadł do rowu. Na miejsce przedysponowano strażaków, którzy usuwali skutki silnego wiatru. Do zdarzenia skierowano również pogotowie ratunkowe i policję. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Powalone drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne. Strażacy usuwają skutki silnego wiatru [zdjęcia]

21 czerwca około godziny 18 nad powiatem płockim przeszła silna wichura. Choć nie trwała długo, wyrządziła wiele strat i utrudnień. Opady deszczu i wiatr wiejący w porywach z prędkością prawie 100 km/h połamał gałęzie, poprzewracał drzewa i uszkodził dachy na budynkach mieszkalnych  i gospodarczych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skutki silnego wiatru usuwa do chwili obecnej kilka zastępów Straży Pożarnej. 

Brak komentarzy
|
22 czerwca 2018
Na targu w Gąbinie skradziono portfel. Właściciel prosi o zwrot dokumentów.

Podczas targu w Gąbinie, który odbył się w dniu 14 czerwca doszło do kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami. Mieszkanka Gąbina, której skradziono portfel miała w nim bardzo ważne dokumenty. Między innymi specjalną kartę medyczną, która jest niezbęda do kontynuowania procesu leczenia. Każdy kto jest w posiadaniu dokumentów lub posiada informacje na ich temat proszony jest o przekazanie informacji pod numerem telefonu 515-337-747.

Brak komentarzy
|
18 czerwca 2018
Zgubił klucze. Prosi o pomoc w odnalezieniu zguby. To bardzo ważne! – ogłoszenie nieaktualne

16 czerwca około godziny 10 w okolicy Urzędu Gminy w Gąbinie lub przy budynku Straży Pożarnej zgubiono klucze. Kluczyki były w niebieskim etui zasuwanym na suwak. Właściciel w ramach wdzięczności wyznaczył nagrodę. Jeśli ktoś znalazł klucze lub posiada informacje na ten temat proszony jest o kontakt z właścicielem pod numerem telefonu: 503-423-357.

Brak komentarzy
|
16 czerwca 2018
W Topólnie jest straż na medal. Druhowie oficjalnie otrzymali nowy wóz [zdjęcia]

10 czerwca przy remizie w Topólnie miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Strażacy z Topólna oficjalnie otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy pojazd i bardzo duże zaangażowanie strażaków znacznie podnosi sprawność bojową. Uroczystość miała miejsce przy odnowionej remizie. Prace remontowe wykonali ochotnicy własnymi siłami. 

Brak komentarzy
|
11 czerwca 2018
Odnalazł się zaginiony mieszkaniec Łącka.

Komenda Miejska Policji w Płocku zakończyła poszukiwania za zaginionym mieszkańcem Łącka - Zbigniewem Korpowskim. Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony na terenie Niemiec. Dziękuję wszytskim za rozpowszechnianie informacji. 

Brak komentarzy
|
11 czerwca 2018
Dachowanie w Kępinie. Kierowca bez prawa jazdy [zdjęcia]

8 czerwca przed godziną 12 na drodze z Gąbina do Strzemeszna dachował samochód osobowy marki BMW. Do zdarzenia zadysponowano Pogotowie Ratunkowe i Policję. Obecne na miejscu służby poprosiły o dodatkowe zadysponowanie Straży Pożarnej celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierujący - 26 letni mieszkaniec gminy Gąbin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 

Brak komentarzy
|
8 czerwca 2018
Samochód uderzył w betonowy płot. Wszystkiemu winien pies [zdjęcia]

7 czerwca około godziny 18:15 w miejscowości Koszelew samochód osobowy uderzył w betonowe ogrodzenie i drewniany słup. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że do zdarzenia doszło gdy na jezdnię wybiegł pies. Kierująca samochodem mieszkanka Gąbina chcąc ominąć przeszkodę, straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi. Do akcji zadysponowano strażaków z Gąbina i Płocka oraz Pogotowie Ratunkowe i Policję. 

Brak komentarzy
|
7 czerwca 2018
Strażacy z Topólna zapraszają na ważną uroczystość.

10 czerwca przy remizie w Topólnie odbędzie się uroczystość poświęcenia i oficjalnego przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 polową Mszą Świętą. Po Mszy strażacy zapraszają na uroczysty apel, podczas którego nowy pojazd zostanie przekazany druhom z OSP w Topólnie. 

Brak komentarzy
|
7 czerwca 2018
Potrącenie dziecka na terenie szkoły w Gąbinie.

7 czerwca około godziny 12:30 na terenie kompleksu szkolnego przy Alei Jana Pawła II w Gąbinie doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Zdarzenie potwierdził Rzecznik Prasowy Policji w Płocku. 

Brak komentarzy
|
7 czerwca 2018
Smutny finał poszukiwań w Koszelówce [zdjęcia]

2 czerwca po godzinie 13 na Jeziorze Zdworskim w miejscowości Koszelówka doszło do tragicznego zdarzenia. Młody mężczyzna - mieszkaniec gminy Mała Wieś w powiecie Płockim wyskoczył do wody z roweru wodnego i zniknął pod jej powierzchnią. Akcję ratunkową i poszukiwawczą prowadziło kilka łodzi strażackich oraz grupy wodno-nurkowe z Płocka i Warszawy. Z uwagi na brak rezultatów akcji wznowiono poszukiwania w dniu 3 czerwca. Tym razem strażacy wyłowili ciało 20 latka. 

Brak komentarzy
|
3 czerwca 2018
Tragedia w Koszelówce. Pod wodą zniknął młody mężczyzna [zdjęcia]

2 czerwca około godziny 13:50 służby ratunkowe otrzymały informację, że w miejscowości Koszelówka - na Jeziorze Zdworskim z roweru wodnego wyskoczył młody mężczyzna i zniknął pod wodą. Na miejsce skierowano dwie łodzie strażaków z Gąbina, łódź Państwowej Straży Pożarnej z Płocka oraz grupę wodno-nurkową. Na miejsce przybyli również policjanci z Posterunku Policji w Łącku i Pogotowie Ratunkowe.

Brak komentarzy
|
3 czerwca 2018
Zadymienie w piwnicy przy Moniuszki. Interweniowali strażacy [zdjęcia]

1 czerwca około godziny 21 mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Moniuszki w Gąbinie zauważyli zadymienie w piwnicy. Natychmiast wezwali Straż Pożarną. Do akcji wyruszyły cztery zastępy ratowników z Płocka i Gąbina. Strażacy po dojeździe na miejsce zastali zadymienie wydobywające się z piwnicy bloku. W aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka aby zlokalizować płomienie oraz odłączyli zasilanie w budynku. Jednocześnie zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców. 

Brak komentarzy
|
2 czerwca 2018
Pożar lasu w Grzybowie. Kolejny w tym roku… [zdjęcia]

30 maja około godziny 18:50 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Grzybów w gminie Słubice. Do akcji skierowano dwa zastępy strażaków z Płocka i po jednym ze Słubic i Gąbina. Pożarem objęta była powierzchnia około hektara ściółki leśnej. Pożar został opanowany przez ochotników ze Słubic. Kolejne wozy wykonywały zasilanie wodne. Do ugaszenia pożaru zużyto około 30 ton wody. Był to kolejny pożar lasu w Grzybowie...

Brak komentarzy
|
31 maja 2018

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress