Na sygnale

Samochód wpadł w pole kukurydzy. W akcji strażacy z dwóch powiatów. [zdjęcia]

19 sierpnia około godziny 16:20 w miejscowości Topólno doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Renault wypadł z drogi i wylądował na polu kukurydzy. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Służby ratunkowe otrzymały dwa zgłoszenia o zdarzeniu. Z jednego wynikało, że wypadek może mieć miejsce w Czyżewie. Kolejne mówiło o Konstantynowie lub Topólnie. Zadyspoowano więc strażaków z dwóch powiatów. 

Brak komentarzy
|
19 sierpnia 2018
Ktoś wrzucił psa do studni. Interweniowali strażacy. [zdjęcia]

17 sierpnia około godziny 15:30 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku otrzymał informację, że na opuszczonej posesji w miejscowości Troszyn Polski wpadł pies do studni. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Straży Pożarnej - z Gąbina i Troszyna Polskiego. Na szczęście w studni nie było wody. Pies z głębokości kilku metrów błagał o pomoc. Zadaniem ratowników było jak najszybsze wyciągnięcie czworonoga na powierzchnię.

Brak komentarzy
|
18 sierpnia 2018
Akcja ratunkowa w Koszelówce. Wszystkie służby na miejscu. [zdjęcia]

10 sierpnia około godziny 11:10 służby ratunkowe zostały zadysponowane do miejscowości Koszelówka, gdzie w jednym z budynków na zamkniętej posesji mężczyzna potrzebował pomocy. Mężczyzna upadł na podłogę i nie mógł wstać. Na miejsce skierowano strażaków z Gąbina i Płocka, Pogotowie Ratunkowe i Policję.

Brak komentarzy
|
10 sierpnia 2018
Nocna jazda po Gąbinie zakończyła się dość szybko. Kierowca kompletnie pijany.

9 sierpnia około godziny 1:40 w nocy na terenie stacji paliw samochód uderzył w kwietnik i półkę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Nie ujechał jednak daleko ponieważ już na ulicy Składkowskiego wjechał na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu, uszkadzając jej oznakowanie, po czym zjechał na chodnik uszkadzając barierki ochronne przy skrzyżowaniu.

Brak komentarzy
|
10 sierpnia 2018
W Koszelówce skradziono rower. Właściciel prosi o pomoc w odnalezieniu.

19 lipca w godzinach popołudniowych w miejscowości Koszelówka przy ośrodku wypoczynkowym "Zacisze Bis" skradziono rower firmy Giant. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Policja, lecz właściciel roweru postanowił zwrócić się z apelem do użytkowników portalu terazGabin.pl o pomoc w jego odnalezieniu.

Brak komentarzy
|
9 sierpnia 2018
Tragiczny weekend na jeziorach w okolicy. Nie żyją trzy osoby [zdjęcia]

W miniony weekend na jeziorach znajdujących się w okolicy Gąbina doszło do trzech wypadków. Do pierwszych dwóch doszło na Jeziorze Białym. Niestety dwie osoby nie przeżyły wakacyjnej kąpieli. Kolejne miało miejsce na Jeziorze Górskim w miejscowości Nowe Rumunki. Topiły się tam dwie osoby. Jednej nie udało się uratować.

Brak komentarzy
|
5 sierpnia 2018
Na pomoc było już za późno. Nie żyje mężczyzna [zdjęcia]

4 sierpnia około godziny 15 służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z budynków przy ulicy Dobrzykowskiej. Pomoc wezwali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy od kilku dni nie widzieli mieszkającego obok nich mężczyzny. Budynek był zamknięty, a istniało podejrzenie że mężczyzna znajduje się w środku. Na miejscu obecni byli ratownicy medyczni oraz strażacy z OSP Gąbin i PSP Płock. Jeden ze strażaków w aparacie ochrony dróg oddechowych wszedł do środka budynku przez okno.

Brak komentarzy
|
4 sierpnia 2018
Akcja ratunkowa w Grabiu Polskim [zdjęcia]

28 lipca około godziny 18:10 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do Grabia Polskiego, gdzie jeden z mieszkańców skarżył się na silny ból w klatce piersiowej. Do akcji skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka oraz strażaków z OSP Gąbin i PSP Płock. Śmigłowiec wylądował na jednej z działek między budynkami. Załoga latającej karetki i strażacy zabrali potrzebny sprzęt i pobiegli pod wskazany adres. 

Brak komentarzy
|
29 lipca 2018
Dachowanie w Zdworzu. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia [zdjęcia]

26 lipca około godziny 00:30 w nocy, w Zdworzu dachował samochód osobowy. Obecni na miejscu policjanci nie zastali nikogo, kto mógłby brać udział w zdarzeniu. Do akcji wezwano również straków z Łącka i Gąbina. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i ustala osoby biorące udział w zdarzeniu. 

Brak komentarzy
|
26 lipca 2018
Pożar na Trakcie Lipińskim. Na polach jest bardzo sucho [zdjęcia].

25 lipca około godziny 10:35 dyżurny Pańśtwowej Straży Pożarnej w Płocku zadysponował dwa zastępy strażaków z OSP Gąbin do pożaru w rejonie ulicy Trakt Lipiński. Z informacji jakie uzyskał dyżurny wynikało, że może palić się zboże. Po chwili od zgłoszenia dwa ciężkie wozy gaśnicze wyjechały do akcji. Strażacy zauważyli silne zadymienie blisko budynków. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się sterta gałęzi i pozostałości roślinnych. Pożar dość szybko się rozprzestrzeniał na pozostałą część sterty. 

Brak komentarzy
|
25 lipca 2018
Wypadek w gminie Słubice. Sprawcą 10 letni chłopiec na quadzie.

22 lipca, późnym popołudniem w miejscowości Wiączemin Polski (gm. Słubice) doszło do zdarzeia drogowego, w którym brał udział quad i samochód osobowy. Z ustaleń Policji wynika, że sprawcą zdarzenia był 10 letni chłopiec poruszający się quadem. Rzecznik Komendy w Płocku poinformował, że wymusił on pierwszeństwo kierującemu samochodem osobowym 19 letniemu mieszkacowi powiatu płockiego. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. 

1 komentarz
|
23 lipca 2018
Zalane drogi i piwnice. Ulewa przeszła nad gminą Gąbin [zdjęcia]

16 lipca po godzinie 15 nad gminą Gąbin przeszła silna ulewa. Ogromna ilość wody deszczowej spowodowała zalanie ulic i piwnic. Około godziny 15:30 do strażaków z OSP Gąbin zaczęły wpływać pierwsze zgłoszenia. Pomocy potrzebowali mieszkańcy ulicy Nałkowskiej w Gąbinie. Woda tradycyjnie zebrała się w najniższym miejscu osiedla i zagrażała zalaniem pobliskich posesji. W wodzie stanął również samochód osobowy. Z czasem wpływały kolejne wezwania. 

Brak komentarzy
|
17 lipca 2018
Samochód uderzył w skrzynkę gazową. Na miejscu strażacy i pogotowie gazowe. [zdjęcia]

14 lipca około godziny 23 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Płockiej w Gąbinie. Samochód osobowy uderzył w skrzynkę gazową zainstalowaną w elewacji kamienicy. Świadkowie zdarzenia mówili o słyszalnym odgłosie ulatniającego się gazu. Na miejsce zadysponowano strażaków z Gąbina i Płocka, a także Policję, Pogotowie Ratunkowe i Pogotowie Gazowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał jednak istniało zagrożenie wyciekiem gazu z instalacji, która została uszkodzona. 

Brak komentarzy
|
15 lipca 2018
Budynek w ogniu. Na miejscu kilka zastępów Straży Pożarnej [zdjęcia]

14 lipca około godziny 13:50 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na pograniczu miejscowości Zyck i Piotrkówek w gminie Słubice. Z informacji jakie przekazano wynikało, że budynek jest niezamieszkały. Do akcji skierowano strażaków z Płocka, Gąbina i Słubic. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu płomienie wydobywały się z okien i budynek podłączony był do energii elektrycznej. 

Brak komentarzy
|
14 lipca 2018
Akcja ratunkowa na Jeziorze Zdworskim. Przewróciła się żaglówka [zdjęcia]

13 lipca około godziny 18 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o przewróconej łodzi na środku Jeziora Zdworskiego. Z informacji przekazanej od osoby zgłaszającej wynikało, że dwie osoby znajdują się w wodzie. Do akcji zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Płocka, Gąbina i Łącka. Do zdarzenia wezwano także Pogotowie Ratunkowe i Policję. Po chwili od zgłoszenia łodzie ratownicze pojawiły się w porcie, gdzie jest miejsce wodowania.

Brak komentarzy
|
13 lipca 2018
Policjant z Gąbina na podium. Weźmie udział w wielkim finale. [zdjęcia]

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się mazowieckie eliminacje do finału XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2018". Wśród 58 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji garnizonu mazowieckiego byli reprezentanci Komendy Policji w Płocku w osobach starszego sierżanta Jakuba Kochanowskiego i pochodzącego z Gąbina aspiranta sztabowego Piotra Żabki. Drużyna z Płocka zajęła II miejsce w turnieju i weźmie udział w wielkim finale ogólnopolskiej edycji. 

Brak komentarzy
|
13 lipca 2018

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress