• MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ 

    redakcja@terazgabin.pl

  • odszkodowania gąbin

  • Roboty Ziemne Koparko-Ładowarką

Akcje oraz prośba strażaków z Gąbina

Napisane przez Jakub Ziółkowski , , w kategorii Na Sygnale

Bez tytułuStrażacy z Gąbina są gotowi o każdej porze dnia i nocy nieść pomoc mieszkańcom naszej gminy jak i gmin ościennych. W tym tygodniu brali udział w dwóch poważnych akcjach. Jedna z nich była tragiczna w skutkach. 

27 stycznia (poniedziałek) około godziny 16:40 zostali zadysponowani do miejscowości Budy Nowe gdzie palił się samochód osobowy na polu. Do tego zdarzenia wyjechali samochodem GCBA Man. Spaleniu uległa komora silnika, a ogień rozprzestrzeniał się na pozostałą część samochodu. W akcji brały udział również dwa zastępy z OSP Słubice.

29 stycznia około godziny 17:05 gąbińscy strażacy zostali zadysponowani dwoma zastępami: GCBA Man oraz GCBA Jelcz do miejscowości Nowe Wymyśle (gmina Gąbin) gdzie podczas prac przydomowych prąd poraził mężczyznę. Niestety obecny na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. W akcji brały udział 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja, pogotowie energetyczne.

Strażacy również apelują do wszystkich osób, które zgłaszają zdarzenia na numery alarmowe aby dokładnie wytłumaczyły dyspozytorowi odbierającemu telefon jak dojechać do miejsca zdarzenia. Podanie nazwy miejscowości oraz numeru domu nieraz niewiele mówią ratownikom ponieważ może tak się zdarzyć, że praktycznie budynek jest w miejscowości X a w dokumentach jest uznane jako miejscowość Y i właśnie tą nazwę podaje zgłaszający. Dlatego strażacy apelują o dokładniejsze opisanie przez osoby zgłaszające jak dokładnie dojechać do miejsca gdzie wymagana jest interwencja ratowników. Najlepiej tłumacząc jak dojechać od głównej drogi. 

Bez tytułu1Bez tytułuźródło: OSP Gąbin
zdjęcia: OSP Słubice

Share Button

Trackback

Zostaw Komentarz

Current day month ye@r *

Portal Teraz Gąbin to serwis informacyjny. Znajdziesz tu wiadomości, fotorelacje i wideo reportaże z wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych. Zapraszamy do współtworzenia portalu :)