Biegacze z całej Polski wystartowali w Gąbinie. Gąbińska Dziesiątka już za nami. [zdjęcia]

8 września w Gąbinie odbyła się III edycja biegu Gąbińska Dziesiątka, której organizatorem było Stowarzyszenie Gąbin Biega i Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. W biegu głównym zawodnicy mieli do pokonania 10 km leśnymi ścieżkami. Były też biegi towarzyszące - bieg dla dzieci i młodzieży. Na stadionie w Gąbinie pierwsi goście pojawili się już około 8 rano. Właśnie o tej godzinie rozpoczęło działalność biuro zawodów. 

Pogoda od początku nie rozpieszczała uczestników biegu. Temperatura powietrza była odpowiednia do biegania, jednak padający deszcz wywołał u organizatorów i biegaczy nieco obaw. Bieg dla dzieci na dystansie 250 metrów był przeznaczony dla najmłodszych w wieku 4-9 lat. Zapał i wytrwałość podczas biegu podziwiali obecni kibice. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka. Kolejnym biegiem był bieg dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Nieco starsi zawodnicy mieli do pokonania około 800 metrów. Tutaj również nie było klasyfikacji - liczyła się dobra zabawa oraz propagowanie sportu i zdrowego trybu życia.

O godzinie 11 wystartował bieg główny na dystansie 10 km. Na starcie pojawili się biegacze z całej Polski - Płocka, Kutna, Żychlina, Ozorkowa, Dąbrowy Górniczej, Warszawy, Janowa Lubelskiego, Gostynina, Skierniewic, Sochaczewa, Koła, Łowicza, Lipna, Lubienia Kujawskiego, Sierpca i Brodnicy. Wśród biegaczy nie zabrakło dużej grupy z gminy Gąbin. To bardzo cieszy, bo widać jak bieganie w naszej gminie cały czas się rozwija.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali strażacy z OSP Gąbin. Trasę zabezpieczali niezawodni harcerze z 58 Gąbińskiej Drużyny Harcerskiej Gradiam na czele z drużynową Anną Brodowską. Bieg zamykał na rowerze Prezes klubu rowerowego Gąbin Team Adam Lewandowski. Deszcz przestał padać i zrobiła się bardzo dobra pogoda na bieganie. Zawodnicy mogli podkręcić tempo.

Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po 33 minutach. Bieg wygrał Rafał Szymborski z BKS Wataha. Drugi na mecie pojawił się Przemysław Obara z Zabiegani Dobrowolscy, a na trzeciej pozycji wśród mężczyzn dobiegł Dominik Milewski z Gąbin Biega. Co ciekawe między pierwszym, a drugim zawodnikiem były tylko 2 sekundy różnicy. Ostatnie metry przed metą były wspaniałym widowiskiem.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Aneta Turalska z klubu Biegaj z Dymkiem. Na drugim miejscu podium stanęła Anna Blachowska również z klubu Biegaj z Dymkiem, a trzecia była Agnieszka Pachniewska z Więckowski Team.

Wręczono również wiele pucharów w kategoriach wiekowych. Była również klasyfikacja najlepszych zawodników z gminy Gąbin. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Krzysztof Kamiński. Drugi był Tomasz Kamiński, a trzeci Dariusz Kiełbasa. Wśród mieszkanek naszej gminy najlepsza okazała się Monika Wiśniewska. Na kolejnych miejscach podium stanęła Maria Falkowska i Nina Zielińska. Wręczono także puchary Starosty Płockiego dla nejlepszych zawodników powiatu. Wyróżnienie otrzymał Przemysław Obara i Agnieszka Pachniewska. Podczas zawodów odbyły się również mistrzostwa drużyn. Na pierwszym miejscu bieg ukończył klub TKKF Płock, na drugim Gąbin Biega i na trzecim Sokół Bodzanów. Wyłoniono również najstarszego zawodnika, którym został Edmund Sowiński mający 77 lat. Najmłodszym zawodnikiem był Tymoteusz Jóźwiak z Jordanowa. Po ogłoszeniu wyników i dekoracji rozlosowano nagrody wśród czestników. Nagrody wręczał Prezes Stowarzyszenia Gąbin Biega Jakub Ziółkowski wraz z Wiceprezesem Krzysztofem Chodorowskim.

Na mecie oprócz wody do ugaszenia pragnienia czekała pyszna zupa i kiełbaski z grilla. Punkt gastronomiczny obsługiwali członkowie Gąbińskiego Klubu Rowerowego Gąbin Team.

Zawody wsparli: Bistro Folk Wojciech Ziarkowski, PAXIS Artykuły Biurowe, ŻAWAKOL Gąbin, Bank Spółdzielczy w Gąbinie, Piekarni Dubielak, RSC Recycling Paweł Szewczyk Gąbin, firma Argentum, Aeroklub Północnego Mazowsza Przasnysz, firma Fructoplant Gąbin, firma KODAR Dariusz Krajewski, firma Zyg-Pol, myjnia RSC Rafał Berliński

Partnerzy organizacyjni: Starostwo Powiatowe w Płocku, OSP Gąbin, Drużyna Harcerska Gradiam z Gąbina, Foto Spojrzenia Jerzy Stankowski Płock, MKS Błękitni Gąbin, Klub Rowerowy Gąbin Team, MGOK w Gąbinie, Koło Wędkarskie ESOX z Gąbina.

   

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close