Ogromny sukces biegaczy z Gąbina. Wygrali w Zamościu. [zdjęcia]

W minionym tygodniu, biegacze z Gąbin Biega wzięli udział w czteroetapowym Biegu Pokoju Dzieci Zamojszczyzny. Zawody w Zamościu należą do bardzo trudnych. Zawodnicy przez cztery dni muszą pokonać 100 km. Drużynę z Gąbina reprezentowało czterech biegaczy i jedna rolkarka. Jak zwykle zawodnicy drużyny biegowej dali z siebie wszystko i wygrali.

Pierwszego dnia zawodnicy mieli do pokonania prawie 33 km. Kolejny dzień to dystans 31 km. Trzeci etap do dystans półmaratonu, a ostatni to zaledwie 15 km. Wszystkie etapy odbywały się w wysokiej temperaturze powietrza i niskiej wilgotności.

Drużynę z Gąbina reprezentował Dominik Milewski, Dariusz Kiełbasa, Piotr Malinowski i Rafał Kędra. Na rolkach dystans 100 km pokonała Katarzyna Jaworska.

Najlepszy rezultat uzyskał Dominik Milewski. Dominik zwyciężył całe zawody i stanął na najwyższym miejscu podium. Kolejnym sukcesem jest również klasyfikacja drużynowa, w której drużyna z Gąbina zwyciężyła uzyskując nad drugą drużynę prawie 17 minut przewagi.

zdjęcia: zmierzymyczas.pl