Tymek Jóźwiak z Jordanowa najlepszym pływakiem wśród 11 latków. Jego brat również odnosi sukcesy. [zdjęcia]

Tymoteusz i Marcel Jóźwiak w miniony weekend zaliczyli bardzo udane starty w zawodach pływackich. W sobotę wzięli udział w finale zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" organizowanych na pływalni olimpijskiej w Warszawie. W niedzielę wystartowali w finale zawodów o Puchar Solnego Miasta w Wieliczce. Podczas zawodów osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Konkurs "Od Młodzika do Olimpijczyka" poprzedzony był pięcioma ogólnopolskimi eliminacjami organizowanymi od października 2018 do czerwca 2019. W sobotę Tymek Jóźwiak postawił przysłowiową "kropkę nad i" zwyciężając cały cykl zawodów. W klasyfikacji generalnej zwyciężył z przewagą nad drugim zawodnikiem o ponad 150 punktów. Jak dotąd Tymek jest jedynym zwycięzcą cyklu zawodów OMDO z powiatu płockiego, a co najważniejsze dokonał tego dwukrotnie z rzędu. Warto zaznaczyć, że młodszy o dwa lata Marcel zdobył IV miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc do trzeciego zawodnika 45 punktów.

Kolejny, weekendowy start miał miejsce w Wieliczce. W solnym mieście, w przyjaznej i sportowej atmosferze Tymek zdobył trzy złote medale oraz zwyciężył w klasyfikacji generalnej zdobywając puchar z soli wykonany przez miejscowych artystów. Należy pokreślić, że czasy uzyskane przez Tymka klasyfikują go na pierwszym miejscu tegorocznych rezultatów 11 latków w Polsce. Marcel wywalczył VI miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2010 oraz pobił swoje rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje wzorowa organizacja imprezy pływackiej w Wieliczce, w której wystartowało prawie 600 zawodników z całej Polski.