„Równi w sporcie, równi w życiu”. Olimpiada integracyjna w gąbińśkim Zespole Szkół. [zdjęcia]

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyła się Powiatowa Olimpiada Integracyjna, to bardzo duże przedsięwzięcie skierowane do dzieci młodzieży Powiatu Płockiego i Powiatu Gostynińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Olimpiada tradycyjnie rozpoczęła się symbolicznym wniesieniem flagi olimpijskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, w strojach nawiązujących starożytności, zapaleniem znicza oraz wysłuchaniem hymnu olimpijskiego. Gości powitała Pani Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk - Dyrektor Szkoły oraz przedstawiła krótką charakterystykę tegorocznego wydarzenia.

W imieniu Starosty Płockiego głos zabrała Pani Iwona Sierocka – wicestarosta , pogratulowała organizacji przedsięwzięcia i życzyła wielu zwycięstw, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady. Również  ks. dr  Andrzej Świderski wszystkim  zgromadzonym życzył wieku zwycięstw. Natomiast Pani Joanna Matuszewska – Prezes Stowarzyszenia IUVENES działającego na rzecz szkoły i lokalnego środowiska  powiedziała o tym , iż wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Powiatu Płockiego dzięki wygranemu grantowi oraz przez liczną grupę sponsorów.

Zanim zaczęły się rozgrywki  sportowo – rekreacyjne sędzia główny złożył przysięgę. Zmagania sportowe to: biegi na 300m dziewcząt, 400m chłopców, w różnych kategoriach wiekowych oraz  bieg integracyjny na 200 m poza tym pchnięcie kulą i skok w dal. Konkurencje rekreacyjne obejmowały: kometkę, gry planszowe, przeciąganie liny i skakankę grupową. Olimpiadzie towarzyszyły także konkursy: plastyczny pod hasłem „ Nasza siła i moc w sporcie i zdrowej diecie” oraz rowerowy  „ Rowerowo zawsze zdrowo”. Podczas całej imprezy, jej uczestnicy, mogli zobaczyć, jak wygląda samochód policyjny w środku oraz nowoczesny, modny suw, który przyjechał z Budmatu, było także wielu chętnych do jazdy policyjnym motocyklem . Odbył się także wykład na temat pracy z psem policyjnym tropiącym materiały wybuchowe.

Dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników ufundowano medale, pamiątkowe  statuetki, upominki i dużo słodyczy, które zostały wręczone przez Panię Małgorzatę Struzik, Panią Danutę Kowalkowską – Fiłoniuk i Panią Joannę Matuszewską .  Niespodziankę mieli szkolni wolontariusze, którzy po raz pierwszy wystąpili, w nowych w energetyzującym kolorze, koszulkach. Po zakończonych zmaganiach sportowych, konkursach , pokazach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na grilla, podczas którego były serwowane pyszne kiełbaski i kaszanki a na deser wiele różnych słodkości.  Niespodzianką była ekipa lokalnej telewizji, dzięki czemu relacja z Powiatowej Olimpiady Integracyjnej 2019 będzie  wyemitowana na szklanym ekranie oraz w Internecie. Wielką charyzmę podczas tegorocznej Olimpiady wykazały prowadzące ją: Pani Agata Sztygiel i Pani Elżbieta Młodziejewska.

Tegoroczna edycja przebiegała  pod honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.  Swoją obecnością zaszczycili wydarzenie: Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Małgorzata Struzik  - Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych wraz z  pracownikami, ks. Andrzej Świderski  - Proboszcz Parafii w Gąbinie, Sławomir Felczak –Przewodniczący Rady Rodziców, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji Płocku, Komisariatu Policji w Gąbinie,  przedstawiciele partnerskiej firmy Budmat  z Płocka,  dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół i placówek: Domu Dziecka w Bratoszewie,  Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach,  Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Mocarzewie, Warsztatów Terapii zajęciowej Fundacji Panaceum z Koszelewa, Gimnazjum w Gąbinie, Zespołu Szkół im. Leokadii  Bergerowej w Płocku  wraz ze swoimi opiekunami i dyrekcją.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Starostwu Powiatowemu w Płocku,  Stowarzyszeniu IUVENES, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców, pracownikom administracji i obsługi, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim uczniom szkoły, gościom i sponsorom.

źródło: ZS w Gąbinie

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress