Błękitni Gąbin rozgromili drużynę z Sannik. [zdjęcia]

Pewnym zwycięstwem Błękitnych Gąbin nad Szopenem Sanniki zakończył się mecz  XIV kolejki płockiej A klasy. Podopieczni trenera Dawida Dubielaka dominowali nad rywalem przez całe spotkanie. Bramki zdobywali Kajetan Jeznach, Adrian Wypyszyński i Kamil Woliński.

Pierwszą szansę na zdobycie gola miał Dominik Dutkiewicz, który po prostopadłym podaniu Adriana Olkiewicza, oddał mało precyzyjny strzał i trafił w bramkarza. W 17 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Staniszewki -  z łatwością minął on obrońcę gości, wyłożył piłkę do Adriana Wypyszyńskiego, ale ponownie lepszy okazał się bramkarz Szopena. W 19 minucie w zamieszaniu pod bramką po rzucie rożnym najprzytomniej zachowuje się Kajetan Jeznach i wyprowadza nas na prowadzenie. W kolejnych 10 minutach jeszcze dwukrotnie była szansa na podwyższenie wyniku, ale groźny strzał z dystansu Dutkiewicza oraz odważne wejście w pole karne Olkiewicza nie przynoszą rezultatu.

W 39 minucie padła kolejna bramka dla gospodarzy za sprawą indywidualnej akcji Staniszewskiego - dośrodkował on do wbiegającego Wypyszyńskiego, któremu udało się wyprzedzić obrońców i strzelić gola. Tuż przed przerwą Szopen miał szansę na bramkę kontaktową. Po tym jak nasza obrona przysnęła, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się napastnik gości. Na szczęście piłka po strzale trafiła w słupek.

Pierwsze 5 minut po przerwie mogło okazać się zabójcze dla Szopena. Trzy stuprocentowe okazje marnują kolejno Olkiewicz, Dutkiewicz i Wiśniewski po dośrodkowaniach z prawej strony boiska od Osmańskiego i Jeznacha. W 54 minucie sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Wypyszyński. Podanie Wasilewskiego nasz napastnik przyjmuje z obrońcą na plecach, wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela gola na 3:0. W 69 minucie 20-latek kompletuje swojego pierwszego hat tricka w seniorskiej piłce, po prostopadłym podaniu Wiśniewskiego. W 74 minucie bramkę na 5 do 0 po prostopadłym podaniu Olkiewicza strzela Kamil Woliński. Dwie minuty później szanse na 6 bramkę dla Błękitnych miał Jeznach, ale po odebraniu piłki od obrońcy i samotnym rajdzie przez połowę boiska piłka przeleciała nad poprzeczką. W 83 minucie Szopen strzela honorową bramkę i ustala wynik spotkania.

Cała drużyna Błękitnych Gąbin zwycięstwo dedykuje Bartkowi Machnickiemu, który dzień przed meczem przeszedł operację kontuzjowanego kolana. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Kolejne spotkanie Błękitni rozegrają w niedzielę 28 kwietnia o godz. 11.00 w Radzanowie z Polonią.