Błękitni nie dali rady Małej Wsi. Zabrakło szczęścia. [zdjęcia]

XIII kolejka ligowa okazała się pechowa dla Błękitnych Gąbin. W minioną sobotę przegrali pierwszy w sezonie mecz, który rozegrali ze Spójnią Mała Wieś. Strzelcem bramki dla naszej drużyny był Adrian Wypyszyński.

Mecz ze Spójnią zaczął się od prowadzenia już w 3 minucie. Nasz zawodnik wykorzystuje podanie Dominika Dudkiewicza i z bliskiej odległości pokonuje bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach Błękitni mieli swoje szanse na podwyższenie prowadzenia. W 8 minucie Wypyszyński próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem piętą. W 16 minucie drożny strzał oddał Olkiewicz. W 20 minucie z rzutu wolnego strzelał Podgórski.

Spójnia mądrze się broniła i wyprowadzała niebezpieczne kontry. Pierwsze ostrzeżenie w 22 minucie zablokował w ostatniej chwili Staniszewski. W 26 minucie kolejna szybka akcja gospodarzy. Napastnik rywali przyjmuje górną piłkę z obrońcą na plecach, wbiega w pole karne i przewraca się po interwencji stopera drużyny z Gąbina. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazuje na rzut karny. Szansę wykorzystuje Spójnia i doprowadza do remisu. Obraz gry do końca pierwszej połowy się nie zmienił. Błękitni prowadzili grę, a Spójnia wyprowadzała kontrataki.

W drugiej połowie pomocnik gospodarzy zostaje ukarany czerwoną kartką. Mimo to po kolejnej stracie w środku pola, gospodarze wychodzą na prowadzenie w 60 minucie. Zawodnicy Błękitnych grając w przewadze jednego zawodnika do końca meczu szturmowali bramkę gospodarzy. Niestety nie udało się strzelić gola dającego choćby jeden punkt. Była to pierwsza porażka w sezonie.

Kolejny mecz Błękitni rozegrają na własnym stadionie w sobotę 13 kwietnia o godzinie 16:30. Rywalem drużyny z Gąbina będzie Szopen Sanniki zajmujący 7 miejsce w ligowej tabeli.

Skład: Lewandowski- Staniszewski, Olkiewicz, Paczkowski, Strzegowski, Osmański(77'Jankowski), Jeznach, Woliński(50' Górecki), Dutkiewicz, Wypyszyński (75'Ziarkowski W.) Podgórski(46' Wiśniewski)

źródło: MKS Błękitni Gąbin