Na stadionie lądował śmigłowiec. Przerwano rozgrzewkę młodych piłkarzy. [zdjęcia]

6 kwietnia przed godziną 13 strażacy z OSP Gąbin otrzymali wezwanie do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga LPR została wezwana do zasłabnięcia kobiety w gąbińskiej przychodni. Strażacy w sile dwóch zastępów udali się na stadion, gdzie miało być zorganizowane lądowiska. Trwała tam akurat rozgrzewka przed meczem szkółki piłkarskiej. 

Strażacy wydali polecenie opuszczenia płyty boiska. Młodzi piłkarze orientując się w powadze sytuacji udali się na trybuny. Opiekunowie grup młodzieżowych pomogli ratownikom w przeniesieniu bramek i posprzątaniu znaczników leżących na trawniku. Strażacy nawiązali łączność radiową ze śmigłowcem i oczekiwali na przylot ratowników.

Po wylądowaniu śmigłowca, lekarz i ratownik zostali przewiezieni do miejsca zdarzenia przez strażaków. W tym czasie pilot zaprosił oczekujących na zakończenie akcji i pokazał z bliska latającą karetkę. Dzieci i rodzice byli pod wrażeniem.

Akcja zakończyła się po około godzinie. Kobieta nie wymagała transportu śmigłowcem do szpitala. Została przewieziona karetką, która wóciła z innej akcji.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress