Biegacze z Gąbina dali czadu podczas biegu podziemnego. Pokonali ponad 60 drużyn. [zdjęcia]

9 marca w kopalni Bochnia - 212 metrów pod ziemią odbył się Podziemny Bieg Sztafetowy. W zawodach wzięło udziął 65 czteroosobowych zespołów. Wśród startujących biegacze z drużyny Gąbin Biega - Dariusz Kiełbasa, Dominik Milewski, Tomasz Kamiński i Krzysztof Kamiński. Jedno okrążenie liczyło 2420 metrów. Najlepszą drużyną była ta, która przez 12 godzin pokonała najwięcej okrążeń.

Nasi biegacze pokonali 73 okrążenia co łącznie dało 178 km i 694 metry. Każdy z gąbińskich biegaczy pokonał około 45 kilometów. To więcej niż dystans maratoński.

Drużyna Gąbin Biega ostatecznie zajęła bardzo wysokie IV premiowane miejsce pokonując ponad 60 drużyn z całego kraju. To kolejny udany start drużyny biegowej z Gąbina. Grupa ma bardzo ambitne plany na nadchodzące miesiące. Oprócz startów w Polsce i za granicą już planują organizację biegu Gąbińska Dziesiątka, który odbędzie się 8 września.

zdjęcia: festiwalbiegowy.pl oraz Gąbin Biega