Drużyna szachowa z Gąbina trzecia w Polsce [zdjęcia]

W ostatni weekend listopada, w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Ministrantów i Służby Liturgicznej w szachach szybkich. Ogromny sukces odniosła w tym turnieju drużyna szachowa PUKS Mikołaj Gąbin, która w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce. Nieznacznie lepsze okazały się tylko drużyny z Krakowa i Rząsawy. 

W mistrzostwach startowało 131 zawodników z całej Polski. Rozegrano 9 rund w tempie 15 minut. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Szczypawka, Michał Paczkowski i Aleksandra Szczypawka. Do klasyfikacji zespołowej liczyły się wyniki czterech najlepszych zawodników z danej drużyny. Nasza drużyna wystąpiła w mniejszym składzie, tak więc sukces jest cenniejszy.

W drugim turnieju tych mistrzostw w szachach błyskawicznych, drużyna z Gąbina również wpadła bardzo dobrze. Tym razem zajęła miejsce tuż za podium. Nasi zawodnicy uzyskali taką samą liczbę punktów jak trzecia drużyna, ale przegrała w punktacji pomocniczej. W mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentował się również Aleksander Majchrzak, który jako jedyny z naszych reprezentantów startował w młodszej grupie wiekowej.

grafika: PUKS Mikołaj Gąbin  

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close