Pożar w Koszelewie. Strażacy obronili halę magazynową. [zdjęcia]

29 listopada około godziny 10, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w miejscowości Koszelew. Do akcji skierowano po dwa zastępy strażaków z Gąbina i Płocka. W chwili przyjazdu na miejsce zastępów z OSP Gąbin pożar był w fazie rozwiniętej i obejmował cały obiekt.  W środku znajdował się samochód i butle z gazem. Zagrożona była hala magazynowa przyległa do objętego ogniem warsztatu. Dowódca przekazał informacje i poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. 

Do akcji wyruszyli natychmiast strażacy z Łącka i Dobrzykowa oraz podnośnik z PSP Płock. Zadaniem strażaków obecnych na miejscu było sprawne ugaszenie płomieni i obrona przyległej hali. Ratownicy używając aparatów ochrony układu oddechowego podali dwa prądy wody i jeden prąd piany ciężkiej. Ugaszenie ognia było utrudnione przez silne zadymienie i znajdującą się nad garażem linię średniego napięcia, która stanowiła dodatkowe zagrożenie dla strażaków. Z pomieszczenia podczas akcji wyniesiono dwie butle z gazem.

Mimo to, po pewnym czasie płomienie zostały stłumione. Strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na przyległy budynek. Pomieszczenia sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną. Po opanowaniu płomieni strażacy dokładnie dogasili pogorzelisko.

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress