Gąbińskie obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości. – zaproszenie

W setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchody w Gąbinie będą wyjątkowe. Rozpoczną się 10 listopada w hali sportowej. O godzinie 17 rozpocznie się tam Koncert Muzyki Polskiej. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie Msza Święta w dniu 11 listopada. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 12 w gąbińskim kościele. Ostatnim wydarzeniem, organizowanym w ramach obchodów Święta Niepodległości będzie Bieg Niepodległości zaplanowany na 14 listopada. 

10 listopada w hali sportowej przy Gimnazjum w Gąbinie odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17. W programie występy: Chóru Miasta i Gminy Gąbin, Chóru Szkoły Muzycznej w Gąbinie i Szkoły Podstawowej w Gąbinie, Chóru Uranos, Zespołu "Małe Czermno" i Zespołu "Kamieniaki". Zebrana publiczność będzie mogła podziwiać wystawę Pana Alojzego Balcerzaka oraz wystawę dzieł powstałych podczas pleneru malarskiego, który odbył się w Gąbinie.

Ponadto podczas koncertu odbywać się będzie Kosz Szczęścia na rzecz chorej na białaczkę Lenki Młodziejewskiej z Gąbina. Do wygrania zabawki, pluszaki i inne ciekawe nagrody. Dochód z Kosza Szczęścia przeznaczony będzie na pomoc Lence.

11 listopada o godzinie 12 w gąbińskim Kościele odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej będzie miał miejsce przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza przy Ośrodku Zdrowia. Tam będzie Apel Poległych. Po zakończeniu uroczystości organizatorzy przygotowali pyszną, żołnierską grochówkę. Orkiestra Dęta OSP Gąbin zaprezentuję się również podczas koncertu pieśni niepodległościowych.

14 listopada rocznica Odzyskania Niepodległości świętowana będzie na sportowo podczas corocznego Biegu Niepodległości. Organizatorami wydarzenia jest Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin i Stowarzyszenie Gąbin Biega. Bieg rozpocznie się o godzinie 11 na gąbińskiej starówce. Po oficjalnym rozpoczęciu, uczestnicy przejdą w okolice domku myśliwskiego, gdzie będzie miał start biegu. Trasa wiodła będzie leśnymi ścieżkami na stadion w Gąbinie. Na stadionie będzie podsumowanie i poczęstunek.

grafika: MGOK Gąbin, UMiG Gąbin

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress