Błękitni rozgromili drużynę z Duninowa. [zdjęcia]

W minioną sobotę, Błękitni Gąbin rozegrali ostatni mecz rundy jesiennej jako gospodarze. Przeciwnikiem była Wisła Nowy Duninów. Błękitni w bardzo dobrym stylu zakończyli rundę przed własną publicznością wygrywając 6 do 0. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Michał Wiśniewski, Tomasz Ziarkowski, Kacper Podgórski, Adrian Wypyszyński, Maciej Piotrowski i Kamil Staniszewski.

Przed meczem z Wisłą Nowy Duninów była lekka obawa czy goście przyjadą do Gąbina, ponieważ tydzień wcześniej mecz z GKS Góra oddali walkowerem. Na szczęście goście dojechali na mecz, który rozpoczął się od ataków Błękitnych. W 3 minucie Macieja Piotrowskiego w polu karnym wypatrzył Krystian Wasilewski, ale nasz pomocnik za daleko wypuścił sobie piłkę i został uprzedzony przez bramkarza z Duninowa.

W 8 minucie nasza drużyna wychodzi na prowadzenie przez podanie z głębi pola do Macieja Piotrowskiego, który zgrywa do nabiegającego Michała Wiśniewskiego a nasz napastnik kończy akcję golem. Pięć minut później przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął nasz kapitan Rafał Paczkowski, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka minimalnie minęła słupek. W pierwszej połowie kilka razy za szybko Błękitni wybiegali na pozycję, przez co łapani byli na pozycji spalonej. W 38 minucie Tomek Ziarkowski w tempo ruszył do podania od Michała Wiśniewskiego i strzelił drugą bramkę dla Błękitnych.

Po przerwie kilka dobrych okazji Błękitnych na zdobycie gola, mimo tego drużyna Wisły dzielnie się broniła. W 83 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kacper Podgórski, minął dwóch rywali i został przewrócony w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny. Bramkę z 11 metrów trafił sam poszkodowany, był to pierwszy gol 18- latka dla naszej drużyny. Dwie minuty później Adrian Wypyszyński dostał piłkę od Krystiana Wasilewskiego, złamał bieg z prawej strony do środka, minął bramkarza i strzelił na 4:0.

Goście zdążyli wznowić grę ze środka boiska a kilka sekund później musieli uczynić to jeszcze raz, ponieważ szybko strzelamy bramkę na 5 do 0. Jej autorem zostaje Maciej Piotrowski. Na brawa w tej akcji oprócz strzelca bramki zasługuje również Kamil Staniszewski za rajd z lewej strony boiska oraz Krystian Wasilewski, który dopisuje sobie kolejną asystę w zaledwie jedną minutę. Wynik meczu w 89 minucie ustala bardzo aktywny w tym spotkaniu Kamil Staniszewski.

Ostatni mecz tej rundy Błękitni Gąbin rozegrają w sobotę 3 listopada o 13.30 w Szczawinie Kościelnym. Ich rywalem będzie tamtejsza Zorza, która do tej pory zgromadziła 21 punktów.

Skład: Kochanek, Jankowski(75' Lewandowski), Olkiewicz, Paczkowski, Staniszewski, Jeznach, Wasilewski, Ziarkowski T.(57' Osmański), Wiśniewski(60' Wypyszyński), Piotrowski, Ziarkowski W.(67' Podgórski)

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close