Pożar lasu w pobliżu Gąbina. Akcja trwała prawie 10 godzin. [zdjęcia]

16 października około godziny 9:15 strażacy otrzymali informację o pożarze lasu za stadionem w Gąbinie. Do akcji zadysponowano jednostki z Gąbina i Płocka. Na słowa uznania zasługuje osoba zgłaszająca, która czekała na strażaków przy głównej drodze i wskazała miejsce pożaru. Po przeprowadzeniu dokładnego rozpoznania okazało się, że powierzchnia pożaru jest dosyć duża i konieczne jest zadysponowanie na miejsce kolejnych zastępów straży pożarnej.

Do pożaru skierowano dodatkowo strażaków z Dobrzykowa, Topólna i kolejne wozy z Płocka i Gąbina. Łącznie na miejscu pojawiło się 9 zastępów straży pożarnej, quad ratowniczy i samochód operacyjny dowódców akcji. Na miejscu pracowali również pracownicy służby leśnej, którzy swoim sprzętem gaśniczym pomagali strażakom w działaniach.

Pożar wystąpił w starym lesie. Poszycie leśne było bardzo grube i trudne do przelania wodą. Spaleniu uległo około 2,5 hektara ściółki leśnej. Działania strażaków były utrudnione ze względu na trudno dostępny teren. Konieczne było rozwijanie długich odcinków linii gaśniczych.

Aby dokładnie ugasić zarzewia ognia, strażacy musieli użyć wielu tysięcy litrów środka gaśniczego. Utworzono trzy punkty czerpania wody. W obsługę sieci hydrantowej zaangażowani byli pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gąbinie, którzy pomagali strażakom tankować wozy i czuwali nad zabezpieczeniem wodnym. Działania służb na miejscu trwały do godzin wieczornych.

Komentarze: (1)

Joanna Jasińska 18 października 2018 o 06:03

Gratulacje i wyrazy szacunku dla wszystkich Tych co poświęcają zdrowie ,życie dla wspólnego dobra

Odpowiedz

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress