Błękitni niepokonani. Umocnili się na pozycji wicelidera. [zdjęcia]

7 października Błękitni Gąbin rozegrali mecz VII kolejni płockiej A klasy z zespołem Wicher Cieszewo. To był kolejny, dobry występ drużyny z Gąbina. Nasi zawodnicy wygrali 4 do 2 umacniając się na pozycji wicelidera. Bramki dla Błękitnych strzelali Tomek Ziarkowski, Bartek Machnicki i dwukrotnie Adrian Wypszyński.

Męcz rozpoczął się dość nerwowo. Killka błędów drużyny z Gąbia mogło doprowadzić do straty pierwszej bramki już w 3 minucie, kiedy napastnik gospodarzy przejął piłkę i oddał strzał z dystansu trafiając w słupek. W 7 minucie z doprej strony pokazał się Adrian Wypszyński, który wykonał świetne dośrodkowanie w pole karne. Niestety nie udało się skierować piłki do bramki.

W 25 minucie Błękitni zdobywają pierwszą bramkę za sprawą Tomka Ziarkowskiego, który otrzymał bardzo dobre podanie od Michała Wiśniewskiego. Pięc minut później doskonałym podaniem za plecy gospodarzy popisał się Kamil Staniszewski. Adrian Wypszyński pokonał bramkarza z Cieszewa.

W 33 minucie mogło być 0:3 po indywidualnej akcji Bartka Machnickiego, ale strzał naszego napastnika z ostrego kąta trafia w słupek. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze i skończyło się to kontaktową bramką. Na szczęście dla nas kilka sekund po rozpoczęciu drugiej połowy w zamieszaniu pod bramką rywali gola zdobywa Bartek Machnicki po podaniu Kajetana Jeznacha z rzutu wolnego. W 52 minucie piękną bramką z woleja popisał się zawodnik z Cieszewa. Wynik meczu w 61 minucie ustalił Adrian Wypyszyński po asyście Bartka Machnickiego. W ostatnich 15 minutach nasza drużyna nie wykorzystała kilku stuprocentowych szans na podwyższenie prowadzenia.

Skład: Kuchanek, Jeznach, Strzegowski, Paczkowski, Staniszewski(46'Osmański), Wypyszyński(88'Ziarkowski W.), Wasilewski, Wiśniewski, Ziarkowski T(80'Woliński), Felbór, Machnicki(75' Podgórski)

Kolejny mecz Błękitni rozegrają w sobotę 13 października o 15.30 na Stadionie Leśnym w Gąbinie. Naszym rywalem będzie GKS Góra, która do tej pory zgromadziła 10 punktów. Zapraszamy na trybuny.

źródło: MKS Błękitni Gąbin