Bardzo aktywny weekend biegaczy z Gąbin Biega. Oczywiście stali na podium. [zdjęcia]

Biegacze z Gąbin Biega w miniony weekend wzięli udział w dwóch dużych imprezach. Pierwsza z nich to 38 Bieg Soczewka z BOP. Kolejna impreza to PZU Maraton Warszawski. Wyniki zawodników z drużyny Gąbin Biega jak zwykle były bardzo dobre. W Soczewce wystartowało pięciu zawodników, z czego troje z nich stanęło na podium. Na starcie w Warszawie stanęło ponad 7500 zawodników. Dla kilku biegaczy z Gąbina był to debiut na królewskim dystansie.

W Soczewce organizatorzy przygotowali bieg na dwóch dystansach. Do wyboru było 5,8 km i 11,6 km. Trasa wiodła malowniczymi ścieżkami dookoła jeziora. Na krószym dystansie wystartowała Ewa Ziółkowska, Krzysztof Chodorowski i Jakub Ziółkowski. Łącznie na starcie pojawiło się 77 miłośników biegania. Ewa Ziółkowska zajęła V miejsce OPEN i stanęła na drugim miejscu podium w kategorii wiekowej. Krzysztof Chodorowski zajął XV miejsce OPEN i zajął III miejsce w kategorii. Jakub Ziółkowski ukończył bieg na 39 miejscu podium.

Na dłuższym dystansie wystartowało trzech reprezentatów Gąbin Biega: Dariusz Kiełbasa, Paweł Turek i Tomasz Wochowski. Na starcie pojawiło się 203 biegaczy. Dariusz Kiełbasa zajął 16 miejsce OPEN i II w kategorii. Tomasz Wochowski zajął 84 miejsce, a Paweł Turek ukończył bieg na 190 miejscu.

Kolejny bieg to PZU Maraton Warszawski. Gąbińską drużynę reprezentowało  zawodników: Tomasz Kamiński, Tomasz Wochowski, Anna Wypysińska, Rafał Wypysiński i Krzysztof Kamiński. Dla trójki z nich był to debiut na dystansie maratońskim. Po raz pierwszy swoich sił spróbowali Anna i Rafał Wypysińscy i Tomasz Wochowski. Start w maratonie do poddanie swojego organizmu próbie, które weryfikuje wszystkie błędy procesu przygotowania. Można stwierdzić, że wyniki uzyskane przez zawodników z Gąbin Biega dają powody do satysfakcji. Tomasz Kamiński ukończył bieg w czasie 03:27:24. Krzysztof Kamiński przebiegł w czasie 03:43:24. Kolejne wyniki naszych biegaczy prezentują się następująco: Anna Wypysińska - 04:50:48, Rafał Wypysiński - 04:52:42, Tomasz Wochowski - 04:56:58. Biegiem towarzyszącym były zawody na 5 km. W tej klasyfikacji wystartowała Jolanta Wochowska, która uzyskała czas 00:25:58.

Serdecznie gratulujemy wszystkim biegaczom.