Błękitni Gąbin niepokonani. Jeśli utrzymają poziom będzie awans. [zdjęcia]

Błękitni Gąbin wygrali kolejny mecz płockiej A klasy. Tym razem pokonali drużynę z Sobowa. Mecz dla Błękitnych zaczął się wyśmienicie. Już w pierwszej połowie meczu drużyna z Gąbina prowadziła dzięki uderzeniu Macieja Piotrowskiego, który wykorzystał podanie Michała Wiśniiewskiego. W 5 minucie meczu Błękitni prowadzili już 2 do 0 po celnym strzale Adriana Wypszyńskiego. Błękitni walczyli do końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Błękitnych Gąbin

W 10 minucie meczu, sędzia po zagraniu piłki ręką przez naszego zawodnika podyktował rzut karny. Przeciwnicy zdobyli kontaktowego gola. W 37 w ekipie Błękitnych zapadła konsternacja. Podyktowano kolejny rzut karny dla przeciwników. Niestety padł remis. Mecz zaczął nabierać tempa. W 43 minucie jeden z zawodmików przeciwnej drużyny, uderzył w twarz Michała Wiśniewskiego. Otrzymał za to czerwoną kartkę i zszedł z boiska.

Po przerwie, w 75 minucie spotkania Błękitnym ponownie udało się umieścić piłkę w siarce. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy przedłużył Rafał Paczkowski co doskoale wykorzystał Michał Wiśniewski. W 82 minucie kolejny zawodnik z Sobowa otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze kończą mecz w dziewięciu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się z wynikiem 2:3 dla Błękitnych - gospodarze w 90 minucie wykorzystali prezent naszych obrońców i zdołali wyrównać wynik.

Chwila ciszy i to co przez moment wydawało się nierealne, stało się faktem. Sędzie doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Błękitni rzucili się do ataku. Wszyscy zawodnicy Sobowa zgromadzili się w swoim polu karnym. Piłkę przejął Krystian Wasilewski, który podając w pole karne trafił w rękę przeciwnika. Sędzie dyktuje kolejny rzut karny. Tym razem dla Błękitnych Gąbin. Rzut karny wykonuje Bartek Machnicki. Wynik został podwyższony. Błękitni Gąbin kończą mecz jako wygrani.

Skład: Kłosiński, Osmański, Strzegowski, Paczkowski, Jeznach, Olkiewicz, Wasilewski, Ziarkowski T.(65'Woliński), Wiśniewski(85'Podgórski), Piotrowski(57'Górecki), Wypyszyński(55'Machnicki)

Kolejny mecz, podopieczni Dawida Dubielaka rozegrają w sobotę 29 września o 16.00 w Gąbinie na Stadionie Leśnnym. Przeciwnikiem będzie ULKS Ciółkowo.