Błękitni cały czas w formie. Pokonali Szopena Sanniki. [zdjęcia]

Dobra gra w pierwszej połowie meczu zapewniła Błękitnym Gąbin zdobycie kolejnych 3 punktów. W III kolejce płockiej A klasy piłkarze z Gąbina wygrywają z Szopenem Sanniki. Bramki dla naszej drużyy zdobyli: Bartek Machnicki, Rafał Paczkowski, Kamil Woliński i Maciej Piotrowski.

Kilka sekund po rozpoczęciu meczu Błękitni mogli wyjść na prowadzenie, niestety prostopadłego podania od Adriana Olkiewicza nie wykorzystał Tomek Ziarkowski. W 5 minucie dośrodkowanie Kaja Jeznacha spada na nogę Bartkowi Machnickiemu ale piłka przelatuje obok bramki. Początek spotkania miły dla oka w wykonaniu zawodników z Gąbina, tym bardziej szkoda, że nie udało się zamienić na bramkę sytuacji z 8 minuty meczu, kiedy po kilkudziesięciu podaniach, oko w oko z bramkarzem Szopena stanął Adrian Olkiewicz. Pomocnik Błękitnych w tej sytuacji zamiast zdecydować się na strzał chciał dograć piłkę na pustą bramkę, ale w porę zorientowali się obrońcy gospodarzy.

Na kolejne sytuacje nie trzeba było długo czekać. W 13 minucie Błękitni wychodzą na prowadzenie za sprawą Bartka Machnickiego, a cztery minuty później Rafał Paczkowski podwyższa na 2:0. Obie bramki padają po strzałach głową z rzutów rożnych, a świetnymi asystami popisuje się Krystian Wasilewski. Na kolejną okazję czekaliśmy do 31 minuty. Podanie Kamila Staniszewskiego przejmuję Dominik Dutkiewicz, mija bramkarza i z ostrego kąta trafia w słupek. Piłka wraca w pole gry, ale kolejny strzał tym razem Bartka Machnickiego również niecelny.

Tuż przed przerwą bramkę na 3:0 zdobywa Kamil Woliński po podaniu Dominika Dutkiewicza. W drugiej połowie trener Dawid Dubielak, miedzy 50 a 70 minutą zmienił 7 zawodników. Błękitni kontrolowali do końca spotkanie. Wynik meczu w 75 minucie (z rzutu karnego po zagraniu ręką) ustala Maciej Piotrowski.

Kolejny mecz ligowy Błękitni rozegrają 16 września o godzinie 14 na Stadionie Leśnym przy Dobrzykowskiej 33 w Gąbinie. Rywalem będzie Polonia Radzanowo, która do tej pory zdobyła 3 punkty(wygrana 3:0 z Mazovią Słubice i dwie porażki z Zorzą 5:2 i Spójnią 3:0) Zapraszamy!

źródło: MKS Błękitni Gąbin