Chłopiec z Dobrzykowa jest bardzo chory. Potrzebuje naszej pomocy. Wkróce będzie ku temu okazja…

Ponad miesiąc temu, u młodego mieszkańca gminy Gąbin został zdiagnozowany nowotwór złośliwy - Mięsak Ewinga. Jest to złośliwy nowotwór kości, tkanki łącznej i miednicy. U chłopca wystąpiły już przerzuty choroby na płuca. Z tym rodzajem choroby walczy tylko kilka osób w całej Polsce. Mowa o Kacprze Zimnym z Dobrzykowa, który dzielnie walczy o zdrowie. Chłopiec potrzebuje naszej pomocy. Włączmy się w akcję pomocową organizowaną w naszej gminie. 

Obecnie Kacper przyjmuje chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Po chemioterapii, w zależności od stanu zdrowia chłopca planowana jest operacja usunięcia guzów miednicy.

Chłopiec wraz ze swoją mamą wystosowali do naszych czytelników list o następującej treści - Mam na imię Kacper. Jestem pogodnym 10-letnim chłopcem. Do tej pory jak każdy z Was normalnie żyłem. Chodziłem do szkoły, grałem w piłkę, jeździłem rowerem i uwielbiałem spędzać czas w domu z moja rodziną. To wszytko zakończyło się w jednej chwili. W wakacje zachorowałem na Mięsaka Ewinga. Mój dom to teraz szpital, badania i wieczne kroplówki. Okropny czas dla mnie i moich bliskich. Jestem w trakcie leczenia i mocno wierze ze kiedyś wyzdrowieje i będę normalnie żył. Proszę was wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc duchową jak i materialną. Przyda się każdy grosik. Z góry za wszytko Wam dziekuje. 

Zbiórki pieniędzy dla Kacpra odbędą się 16 września w Czermnie i Troszynie - podczas Dożynek parafialnych. Kolejnym działaniem, które ma pomóc Kacprowi i Lence Młodziejewskiej z Gąbina, która również jest poważnie chora - będzie zbiórka pieniędzy podczas biegu Gąbińska Dziesiątka i imprezy Pożegnanie Lata. Wydarzenia te odbędą się już w najbliższą sobotę. Pieniądze do puszek w najbliższą sobotę będą zbierać umundurowani harcerze. Włączmy się w prowadzone zbiórki i dorzućmy od siebie kilka złotych. Dla chorych dzieci z naszej gminy to ogromna pomoc.

   

Komentarze: 4

Joanna 4 września 2018 o 17:44

podajcie nr konta bankowego rodziców będzie łatwiej

Odpowiedz

Patrycja 4 września 2018 o 22:33

Witam, czy jest szansa, aby wpłacić pieniążki przelewem?

Odpowiedz

Krzysiek 5 września 2018 o 22:32

Witam.
Numer konta zostanie niebawem podany jesteśmy w trakcie załatwiania spraw z fundacją. Dziękujemy za zainteresowanie

Odpowiedz

Ewelina 25 października 2018 o 10:29

Również proszę o nr konta, będzie łatwiej.

Odpowiedz

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close