Błękitni dali popis podczas inauguracji na gąbińskim stadionie [zdjęcia]

1 września na gąbińskim stadionie odbył się drugi mecz Błękitnych w rundzie jesiennej. Pojedynek z drużyną Spójnia Mała Wieś można zaliczyć do bardzo udanych. Nasz drużyna rozgromiła przeciwników  do 0. Bramki strzelali Kamil Woliński, Adrian Olkiewicz, Michał Wiśniewski i Bartłomiej Machnicki.

Już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to łatwy mecz dla gości. W 4 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony niewiele pomylił się Michał Wiśniewski po strzale głową, chwilę później nad poprzeczką z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Olkiewicz. Jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka. Tak było i tym razem bo w 10 minucie prostopadłe podanie Adriana Olkiewicza świetnie zamyka Kamil Woliński, dwie minuty później po fantastycznym rajdzie lewą stroną boiska 18-latek powinien dopisać do bramki - asystę, niestety nasz napastnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Warto wspomnieć, że dla Kamila był to pierwszy mecz, w którym zagrał od początku. W 14 minucie było już 2:0, dośrodkowanie z rzutu rożnego wybijają obrońcy, pierwszy do piłki dopada Filip Strzegowski i  celnie podaje do Olkiewicza, który z zimną krwią pokonuje bramkarza gości. Spójnia swojej okazji na strzelenie kontaktowego gola nie wykorzystała w 18 minucie, po szybkiej kontrze zbyt lekko uderzył napastnik gości. Do przerwy wynik już się nie zmienił, mimo kilku przyzwoitych okazji z obu stron.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Błękitnych, w 60 minucie bramkę udało się odczarować Michałowi Wiśniewskiemu a drugą asystą w tym meczu popisał się Olkiewicz. Wynik meczu w 75 minucie ustalił Bartek Machnicki, po podaniu Wojtka Ziarkowskiego. Brawa należą się również dla Spójni, za ambitną walkę do samego końca, goście w drugiej połowie meczu znaleźli się dwukrotnie w dobrej sytuacji ale dobrze spisujący się Michał Kłosiński nie dał się zaskoczyć. Obecnie Błękitni znajdują się na trzecim miejscu w tabeli.

Kolejny mecz ligowy rozegramy w Słubicach z Szopenem Sanniki w niedzielę 9 września o 16.30. Nasz przyszły rywal do tej pory zgromadził 3 pkt, (wygrana z Wisłą Nowy Duninów 2:0 i porażka z Bzurą Chodaków 5:1) zapowiada się ciekawe spotkanie.