Policjanci przyjrzą się piciu alkoholu w miejscach publicznych.

W gminie Gąbin jest kilka miejsc, gdzie miłośnicy trunków alkoholowych uwielbiają realizować swoją pasję. Na terenie gminy również dochodzi do popełniania wykroczeń. W drugiej połowie 2018 roku policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie realizują plan priorytetowy, który zakłada ograniczenia spożywania alkoholu w miejscach publicznych. 

Wzmożoną kontrolą funkcjonariuszy będą objęte dwa miejsca w Gąbinie: sklep przy ulicy Rogatki Czermińskie oraz Kilińskiego, a także w miejscowości Górki. Dodatkowo mundurowi przyjrzą się sytuacji w parku znajdującym się przy sklepie Mila w centrum Gąbina.

- Oprócz pijących alkohol, kontrole obejmą także sprzedawców. Policjanci zwrócą uwagę czy w sklepach nie sprzedaje się alkoholu nieletnim i nietrzeźwym. Szczegółowe zasady zawarte są w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest wykroczeniem i podlega karze grzywny - mówią dzielnicowi Komisariatu Policji w Gąbinie - mł. asp. Paweł Kowalski i asp. szt. Tomasz Król.

grafika: KMP Koszalin  

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress