Mieszkaniec Gąbina na planie filmowym. Dzięki swojej wyjątkowej pasji. [zdjęcia]

W minioną niedzielę w Warszawie na moście Księcia Józefa Poniatowskiego miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Liczna ekipa filmowa kręciła sceny do filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Na moście kręcony były sceny mające miejsce latem 1944 roku, przedstawiające wycofanie się Armii Niemieckiej przed nadchodzącą Armią Czerwoną przez Wisłę. Tytułowym bohaterem jest kurier AK Jan Nowak-Jeziorański. Wśród aktorów-statystów był mieszkaniec Gąbina - Radosław Białek.

Radosław Białek od ponad dziesięciu lat jest czynnym rekonstruktorem, członkiem Stowarzyszenia Historycznego "Feldgrau", a także prezesem stowarzyszenia Gąbin na Żądanie.

Hobby Pana Radosława polega nie tylko na uczestnictwie w imprezach rekonstruktorskich np. Mława, Łomianki, Łabiszyn, ale także na zgłębianiu wiedzy i propagowaniu świadomości historycznej wśród młodzieży i dorosłych. Lekcje żywej historii prowadzone w Szkole Podstawowej w Gąbinie cieszą się zawsze wielkim zainteresowaniem uczniów i prowadzą do ciekawych spostrzeżeń i refleksji.

Oprócz niedzielnych zdjęć do filmu "Kurier", gąbiński rekonstruktor brał udział w nagraniach do filmu "Wołyń" oraz teledysku zespołu Sabaton "Screaming eagels".

źródło: archiwum prywatne Radosława Białka

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress