Darek Kiełbasa z Gąbin Biega Mistrzem Polski w biegu na 3000 metrów. Krzysiek Chodorowski z bardzo dobrym czasem. [zdjęcia]

17 czerwca w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski masters w biegu na 3000 metrów. Gąbińską drużynę reprezentowało dwóch zawodników - Dariusz Kiełbasa i Krzysztof Chodorowski. Nasi reprezentanci jak zwykle wypadli bardzo dobrze.

Krzysztof Chodorowski zajął 11 miejsce w kategorii M35. Bardzo dobre tempo pozwoliło pokonać Krzyśkowi dystans w czasie 12:43:67 minut.

Dariusz Kiełbasa wystartował w kategorii M45. Darek Kiełbasa miał przed sobą nie lada wyzwanie. Jego celem było obronienie tytułu Mistrza Polski z 2017 roku. Darek bardzo w pięknym stylu pokonał rywali i zajął I miejsce uzyskując tytuł Mistrza Polski z czasem 10:58:71. Wyprzedził pierwszego zawodnika na ostatnich 100 metrach.

Kolejnym biegiem, który odbył się podczas zawodów był bieg na 100 metrów. W tej dyscyplinie swoich sił spróbował Prezes stowarzyszenia Gąbin Biega - Dariusz Kiełbasa. Darek zajął II miejsce przegrywając z Przemysławem Giżyńskim o grubość koszulki.

To był bardzo dobry występ członków drużyny Gąbin Biega. Wkrótce odbędą się kolejne starty. Będziemy informować na naszym portalu o dokonaniach biegaczy.

zdjęcia: Marcin Cyparski i Krzysztof Chodorowski