Biegacze z Gąbina wystartowali za granicą. I wygrali [zdjęcia]

3 czerwca w niemieckim mieście Görlitz odbywały się zawody biegowe pod nazwą Europamarathon. Festiwal biegowy zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, skupił wielu biegaczy z różnych krajów świata. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników z drużyny Gąbin Biega. Nasi sportowcy pobiegli na kilku dystansach i stanęli na podium. To była doskonała promocja Miasta i Gminy Gąbin.

Gąbiński klub biegowy reprezentowało 8 zawodników. Wszyscy uzyskali bardzo dobre czasy, a niektórzy z nich zajęli premiowane miejsca.

Najmłodszym reprezentanem była Julia Silko, która pobiegła na dystansie 2 km. Julia zajęła 4 miejsce w swojej kategorii. W biegu na 5 km pobiegł Kamil Baranowski, Krzysztof Chodorowski i Barbara Silko. Premiowane miejsce zajął Krzysztof Chodorowski, który na blisko 650 zawodników zajął 43 miejsce OPEN i 3 w swojej kategorii.

W biegu na 10 km wziął udział Dariusz Kiełbasa, Tomasz Kamiński i Łukasz Grzelak. Na tym dystansie pobiegło prawie 500 biegaczy. Miejsce na podium wywalczył Dariusz Kiełbasa. Prezes Gąbin Biega uplasował się na 10 miejscu OPEN i 1 w kategorii wiekowej. Warto zaznaczyć, że zaraz za nim, na 11 miejscu zakońćzył bieg Tomasz Kamiński.

Najdłuższy dystans do pokonania z gąbińskiej drużyny miała Ada Kujawowicz. Pobiegła na dystansie półmaratonu (21 km). Był to jej debiut na takim odcinku podczas zawodów. Ada odniosła sukces ponieważ zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zarząd stowarzyszenia Gąbin Biega składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Gąbin oraz Radzie Gminy. Wyjazd był możliwy dzięki programowi wspierania sportu w Mieście i Gminie Gąbin. Pozyskane przez klub środki w części pokryły opłatę startową i koszty przejazdu. Serdeczne podziękowania biegacze kierują również do Zarządu firmy Budmat Auto, która użyczyła samochód na wyjazd. Dzięki zrozumieniu i umiłowaniu sportu przez życzliwych ludzi, cżłonkowie klubu Gąbin Biega mogą realizować swoje pasje.

zdjęcia: Gąbin Biega