Darek Kiełbasa wicemistrzem Polski w biegu strażaków [zdjęcia]

5 maja na terenie gospodartwa agroturystycznego Janczary koło Olsztyna odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu na 10 kilometrów. Wydarzenie zosrganizowane przez OSP w Barczewku zgromadziło wielu miłosników biegania. Wśród zawodników nie zabrakło biegaczy z Gąbina. Miasto i Gminę Gąbin reprezentowali Dariusz Kiełbasa, Sylwia Sikora i Krzysztof Chodorowski. Sylwia i Dariusz wystartowali w mistrzostwach strażaków ponieważ są członkami OSP w Gąbinie. Krzysztof wystartował w biegu otwartym.

Dariusz Kiełbasa przybiegł na metę jako pierwszy z gąbińskich zawodników. Udało mu się wywalczyć drugie miejsce przez co został Wicemistrzem Polski Strażaków w biegu na 10 kilometrów. Sylwia Sikora na metę przybiegła jako pierwsza kobieta. Niestety z powodu braku podziału na kobiety i mężczyzn w klasyfikacji generalnej biegu strażaków nie została nagrodzona.

Krzysztof Chodorowski, który jest w coraz lepszej formie wystartował w biegu otwartym. Zajął 36 miejsce na prawie 100 biegaczy.