Warto mieć czujnych sąsiadów. Tym razem wszystko zakończyło się dobrze. [zdjęcia]

10 lutego około godziny 23:30 służby ratunkowe zostały powiadomione o niedającej znaku życia kobiecie, która mieszkała w jednym z domów przy ulicy Rogatki Czermińskie w Gąbinie. Do akcji skierowano strażaków z Gąbina i Płocka oraz Pogotowie Ratunkowe. Strażacy sforowali ogrodzenie i starali się skontaktować z 87 letnią kobietą. 

Niestety próby kontaktu nie przyniosły rezultatu. Jeden ze strażaków widział kobietę przez okno. Mimo silnego pukania w okno nie dawała znaku życia.

Ratownicy podjęli decyzję o wejściu do mieszkania. Konieczne było wyłamanie drzwi. Po wykonaniu dostępu, strażak w aparacie ochrony dróg oddechowych wszedł do środka. Kobieta słysząc kogoś poruszającego się po jej domu obudziła się. Ku radości strażaków i sąsiadów nic jej się nie stało.

Strażacy apelują do wszystkich, którzy w swoim sąsiedztwie mają starsze osoby aby zwracali uwagę na podejrzane sytuacje mogące świadczyć o tym, że stało się coś złego. Gdy zauważymy taką sytuację należy powiadomić odpowiednie służby. Akcja przy ulicy Rogatki Czermińskie zakończyła się dobrze jednak scenariusz mógłby być o wiele gorszy. Bądźmy czujni!

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress