Część parafian z Gąbina nie zgadza się z protestem w sprawie Proboszcza!

9 stycznia pod gąbińskim Kościołem miał miejsce protest, w którym spora grupa parafian wyraziła swój sprzeciw dla działań Księdza Proboszcza Józefa Szczecińskiego. Pisaliśmy o zaistniałej sytuacji w ubiegłym tygodniu. Zapadła już decyzja, że z końcem lutego Ksiądz odchodzi na emeryturę. Echa tych wydarzeń jednak nie milkną. Do naszej redakcji zgłosili się parafianie, którzy są zażenowani sposobem w jaki postąpiono z obecnym Proboszczem. Mówią, że można przypisać kilka budzących kontrowersje spraw Księdzu Józefowi jednak zaznaczają, że jego zasługi dla parafii są bardzo duże.

Na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęło zdjęcie pisma, które w dniu 15 stycznia zostało złożone w Płockiej Kurii. W piśmie do Księdza Biskupa parafianie dziękują swojemu Proboszczowi za wiele inicjatyw, które podejmował. Szczególny nacisk autorzy pisma kładą na prace remontowe i budowlane jakie przeprowadził Ksiądz Proboszcz.

Autorzy pisma informują również, że w historii gąbińskiej parafii zdarzały się już narzekania na pracujących w parafii księży, łącznie z budowniczym gąbińskiego Kościoła. Na zakończenie wyrażają swoją wdzięczność za pracę w parafii i życzą długich lat w zdrowiu i ludzkiej życzliwości.

Z informacji jakie zebraliśmy wynika, że pod pismem podpisali się przedstawiciele Rady Parafialnej i liczni parafianie, którzy nie działają w gąbińskich władzach parafialnych.

Również w internecie rozwinęła się bardzo długa dyskusja. Wielu internautów popiera przeprowadzony protest. Twierdzą, że stawiane przez protestujących zarzuty są prawdziwe. Wśród komentarzy możemy znaleźć również wpisy popierające Księdza Proboszcza jako świetnego gospodarza i kapłana.

Komentarze: 20

paweł 15 stycznia 2018 o 15:20

To, że coś zrobił za nasze pieniądze nie daje mu prawa do obrażania. Prosze nie pisać Rado Parafialna w imieniu większości. Nie liczyliście chyba tych, którzy nie byli na protescie, bo jak policzyć? Ja nie byłem. I wielu moich znajomych też nie, mimo, że nie jesteśmy zadowoleni z zachowania proboszcza. Więc nie podszywajcie sie pod większość.

Odpowiedz

    Monika Gadalińska 16 stycznia 2018 o 18:04

    Admin: Komentarz naruszył zasady netykiety dodawania komentarzy

    Odpowiedz

      Monika Gadalińska 17 stycznia 2018 o 14:05

      Dlaczego mój komentarz naruszył zasady etykiety ? Nikomu w nim nie ubliżam skąd więc taka decyzja ?

      Odpowiedz

    fon 17 stycznia 2018 o 08:48

    Skąd wiedzieliście że obrażał skoro nie byliście na proteście? Też nie pisz bzdur jak nie wiesz co się dzieje wokoło

    Odpowiedz

      Monika Gadalińska 17 stycznia 2018 o 14:25

      Jakoś w Płocku i wszędzie gdzie Ksiądz Proboszcz posługiwał jako duszpasterz nikt o nim złego słowa nie powie i w tą bzdurę, że wyzywał po prostu nie wierzę.

      Odpowiedz

    lolek 19 stycznia 2018 o 10:54

    Ty nie chodzisz na mszę , tylko idziesz dla sąsiadów pokazać że chodzisz do kościoła. Taka jest różnica.

    Odpowiedz

Monika Gadalińska 16 stycznia 2018 o 17:29

Admin: Komentarz naruszył zasady netykiety dodawania komentarzy

Odpowiedz

    Monika Gadalińska 17 stycznia 2018 o 14:12

    Dlaczego Pan blokuje i usuwa moje komentarze bo stoję po stronie Proboszcza i Rady Parafialnej ?

    Odpowiedz

Monika Gadalińska 16 stycznia 2018 o 17:40

Admin: Komentarz naruszył zasady netykiety dodawania komentarzy

Odpowiedz

Monika Gadalińska 16 stycznia 2018 o 17:52

Admin: Komentarz naruszył zasady netykiety dodawania komentarzy

Odpowiedz

Monika Gadalińska 16 stycznia 2018 o 17:58

I jeśli mowa o dyskusji to raczej jej nie ma jest atak na zwolenników KS. Proboszcza i jego pracy na rzecz naszej Parafii.

Odpowiedz

michał 16 stycznia 2018 o 22:07

Zrobił dużo ale ciagle ogłaszał zbiórki i nikt tego nie kwestionuje ale chodzi o jego zachowanie do drugiego człowieka do parafian, problemy z intencjami mszalnymi z mszami po pogrzebowymi jak traktował dzieci i młodzież która ubiegała sie o sakramenty, traktowanie katechetów ksieży wikarych (przykład ks.Pawła)

Odpowiedz

    Monika Gadalińska 17 stycznia 2018 o 14:09

    Skoro traktował ich źle tak jak piszecie to dlaczego Rada Parafialna stoi murem za Ks.Proboszczem? Nie wierzę,tak jak większość Parafian,że z doświadczeniem i tyłu letnim poświęceniem dla Kościoła i nas wszystkich tolerowali by takie zachowania.

    Odpowiedz

Monika Gadalińska 17 stycznia 2018 o 14:11

Ponawiam pytanie do admina strony – dlaczego likwiduje Pan wszystkie moje komentarze, bo stoję po stronie Proboszcza? Nieładnie tak ukazywać tylko opinię jednej strony,dodam ,że „interesów jej” bo jest ona nieprawdziwa.

Odpowiedz

Monika Gadalińska 17 stycznia 2018 o 14:20

Poza tym trzeba mieć świadomość tego, że jeśli się zawiera drugi związek i kolejne to jest rzeczą normalną że żaden Ksiądz nie będzie tego pochwalał i tolerował a niektórzy chcieliby żyć nowocześnie i jednocześnie przyjmować Sakramenty Święte ,co jest rzeczą nie akceptowalną i popieram w 100% Księdza Proboszcza w tej kwestii, najpierw zacznijmy wymagać od siebie dopiero od kogoś.

Odpowiedz

Monika Gadalińska 18 stycznia 2018 o 15:19

Do Pana Admina strony mam sugestie ,jeżeli prowadzi się portal ogólnodostępny to się go nie cenzuruje i nie umieszcza wpisów tylko według opinii jednej strony a Pan to zrobił usuwając moje komentarze ,które popierały Księdza Proboszcza. Jest Pan nieobiektywny i nie pozwala się nikomu wypowiedzieć, dlatego nie dziwię się ,że nie ma tu żadnych wpisów.

Odpowiedz

    Jakub Ziółkowski 18 stycznia 2018 o 15:23

    Proszę zapoznać się z netykietą dodawania komentarzy na portalu terazGabin.pl. Kilka z komentarzy, które Pani opublikowała według redakcji naruszają punkty zawarte w regulaminie. W związku z powyższym treść komentarzy została zmieniona. Proszę komentować na naszym facebookowym profilu. Wtedy ze swojego konta może Pani pisać co Pani uważa za słuszne. Zachęcam do takiego rozwiązania.

    Odpowiedz

      Monika Gadalińska 19 stycznia 2018 o 03:04

      To jakie to „punkty” moich wpisów wzbudziły u Pana taką reakcję bo moje wpisy nie były ani obraźliwe ani naruszające jakieś normy moralne ,więc proszę podać te punkty. Nie będę promować stronniczego portalu na Fejsie ,rozmowę można prowadzić wszędzie ,natomiast Pan cenzuruje wypowiedzi a to zupełnie coś innego. W rozmowie telefonicznej mówi Pan że nie podałam nazwiska ? Otóż chyba jako jedyna podałam je w całości , więc powód jest oczywisty.

      Odpowiedz

        Jakub Ziółkowski 19 stycznia 2018 o 08:22

        Cieszę się, że jednak zdecydowała się Pani promować stronniczy portal na „Fejsie” 🙂 Jednak proszę mi wierzyć, że nie o takie promowanie nam chodzi. Nie przypominam sobie rónież abym w rozmowie z Panią mówił coś o nazwisku. Co do podania punktów – nie muszę ich Pani podawać. Kierując się zapisami netykiety redakcja uznała, że kilka z Pani wpisów narusza ich zapisy. W związku z powyższym i zgodnie z zapisami regulaminu redakcja może nie zatwierdzić Pani komentarza. To tyle. Zapraszam do odwiedzania strony i konstruktywnej dyskusji.

        Odpowiedz

      Monika Gadalińska 24 stycznia 2018 o 21:48

      Panie Adminie dlaczego kasuje Pan komentarze moje i całe wpisy na portalu teraz Gąbin? I dlaczego toleruje Pan zachowania Pani Anny I Pana Dariusza którzy oczerniają mnie i blokuje mi Pan dostęp do portalu żeby odnieść się do ich argumentów ? Proszę się zastanowić nad działalnością bo cenzura i zostawianie tych komentarzy które pasują Panu i grupie interesów jest żenujące.

      Odpowiedz