Festiwal kolęd i pastorałek odbył się w gąbińskim Przedszkolu! [zdjęcia]

9 stycznia w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie odbył się III Rodzinny Festiwal Kolęd i Pastorałek. W festiwalu wzięły udział dzieci z gąbińskiego przedszkola wraz z członkami rodziny. Celem festiwalu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Podczas spotkania panowała bardzo miła, świąteczna atmosfera.

Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem rodziców przygotowały się do występu. Przedszkolaków oceniału jury konkursowe w składzie: Jakub Ziółkowski-Radny Miasta i Gminy Gąbin i muzyk, Barbara Wiktorska-nauczyciel religii i Joanna Jasińska-Dyrektor Przedszkola. Jak orzekła komisja sędziowska, poziom wykonać młodych artystów był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie wyłoniono laureatów, którymi zostali wszyscy uczestnicy. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami i pamiątkowymi statuetkami.

Za sprawą przepięknie śpiewanych kolęd i pastorałek publiczność mogła poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. W festiwalu uczestniczyli goście specjalni - Pani Lucyna Szarota i Pani Janina Smagała. Obydwie Panie są mieszkankami Czermna. Ubrane były w stroje ludowe z naszego regionu. Razem z Kingą Paradowską zaśpiewały kolędę. Na zakończenie miał miejsce wspólny śpiew kolędy "Bóg się rodzi".

Festiwal Kolęd i Pastorałek na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w gąbińskim przedszkolu. Serdeczne podziękowania dla Pani Patrycji Kępy za przygotowanie i prowadzenie festiwalu. Pani Marcie Frydrych i Danucie Ostrowskiej za scenografię.

Gąbińskie Przedszkole bardzo aktywnie działa na rzecz rozwoju najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin i okolicznych miejscowości. Dzięki bardzo bogatej ofercie, dzieci mają doskonałe warunki do rozwoju.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


baner boczny

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress